Mlha zvyšuje nebezpečí

Region - 15. 11. 2022
Mlha zvyšuje nebezpečí

PARDUBICE - Mlhavé počasí nás provází teď téměř každý den. Hlavně na silnicích buďte hodně opatrní. Své o tom ví cyklista, který se v úterý 15. listopadu časně ráno střetl v Dražkovicích s dodávkou.

 

„Jel jsem do práce přes Dražkovice. Všude mlha a najednou vidím rozblikaná světla u dodávky. Vedle stáli lidi v podřepu. Všiml jsem si cyklisty, zastavil jsem a vytáhl batoh s lékárnou a hned provedl předlékařskou pomoc,“ říká hasič, který jako jeden z prvních pomohl zraněnému cyklistovi.

 

Profesionální hasič, který směřoval do nedalekého Parama do práce, zajistil zraněnému tepelný komfort. „Deku mi půjčila paní, která také projížděla kolem. Ošetřil jsem tržnou ránu na hlavě a vyčkali jsme všichni na příjezd složek IZS. Ty přivolal zase jiný svědek,“ uzavírá bleskovou záchranou hasič.

 

Poté si místo převzaly záchranné složky. Zraněný cyklista byl převezen do nemocnice a hasiči odstranili následky nehody.

 

V takovém počasí nezapomínejte na řádné osvětlení. Automobil musí být pro ostatní viditelný ze všech stran, je proto potřeba rozsvítit potkávací světla a zadní mlhové světlo. Pokud je vůz vybaven předními mlhovkami, určitě zapněte i je. Mlhu pravidla silničního provozu nedefinují. Mlhová světla by měla být zapnuta určitě při dohledu pod 50 metrů. V takovém případě by rychlost jízdy neměla přesáhnout 50 km/h. Jako vodítko, jak daleko dopředu vidíte, mohou posloužit sloupky podél silnic a dálnic, které jsou od sebe vzdáleny právě 50 metrů. Řádně osvětlen by měl být samozřejmě také cyklista. VENDULA HORÁKOVÁ, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje   Foto: HZS PaK

Mohlo by vás zajímat:

Zastropují navýšení ceny

Zastropují navýšení ceny

Na centrálním příjmu v Pardubické nemocnici byla prostavěna již půl miliarda

Částka, která pomůže

Částka, která pomůže

Pardubickému kraji bude přiděleno 370 milionů na opravy silnic

Odneslo to pivo v basách

Odneslo to pivo v basách

Silnice u Horních Ředic byla kvůli nehodě nákladního vozu uzavřena

Opět na Ukrajině

Opět na Ukrajině

Kraj plánuje pomoc poničené obci v Chersonské oblasti

Neviděli jste nehodu sanitky?

Neviděli jste nehodu sanitky?

Policisté žádají občany o pomoc

Krajský rozpočet je připraven

Krajský rozpočet je připraven

Zásadní investice i posílení dotací v prosinci projednají zastupitelé