Zlaté kříže na zámku

Region - 02. 12. 2022
Zlaté kříže na zámku

PARDUBICE - Ve čtvrtek 1. prosince hostil zámek tradiční předávání Zlatých křížů. Symbolické ocenění obdrželi dárci krve z našeho regionu, kteří podstoupili 120 bezpříspěvkových odběrů krve.


„V Pardubickém kraji evidujeme v letošním roce celkem 70 lidí, kteří nezištně a bez jakéhokoliv nároku na finanční odměnu 120krát darovali krev, která pomohla pacientům při léčbě či operacích. Řada lidí to možná bere jako samozřejmost, ale my určitě ne. Dárci si zaslouží naše uznání a poděkování, protože na nich a jejich obětavosti je závislé celé zdravotnictví. Tito lidé navíc nešli pomoci ostatním jednou či dvakrát, což by samo o sobě bylo úctyhodné, ale minimálně 120krát. Zlatý kříž si opět odnesli ‚srdcaři‘, pro které je pomáhat druhým posláním a s kolegy jsme moc rádi, že u nás v kraji máme tolik ochotných dobrých duší,“ uvedla Vladimíra Hanáková, čestná předsedkyně Oblastního spolku Českého červeného kříže Pardubice.

 

Předávání zorganizovaly Oblastní spolek Českého červeného kříže Pardubice a Pardubický kraj. Kromě Zlatých křížů dárci dostali drobný dar a po skončení akce se mohli vydat na prohlídku historických prostorů. „Letos jsme se jako spolupořadatelé pokusili povýšit úroveň celé akce, proto se předávání poprvé nekonalo v sále Jana Kašpara, ale v kulisách Zámku Pardubice. Chtěla bych velice poděkovat všem dárcům krve, ale samozřejmě hlavně novým majitelům Zlatého kříže za to, že i v dnešní nesnadné době myslí na ostatní. Ve světě, kdy mnoho lidí řeší jenom sebe, nám právě tito obětaví lidé připomínají, že chovat se lidsky znamená také pomáhat ostatním, bez nároku na odměnu, pouze proto, že jim to přijde správné. Takových spoluobčanů si musíme vážit a jejich snahu odměnit a propagovat. Doufám, že se zde za rok opět sejdeme a budeme moci veřejně poděkovat dalším nezištným dárcům,“ dodává Michaela Matoušková, náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví.

 

Slavnostní předávání doprovodilo vystoupení trombonového kvartetu z Konzervatoře Pardubice, o drobné občerstvení pro dárce krve se postarali studenti a učitelé ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště obchodu a služeb v Chrudimi. (MiV) Foto:Pk

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice