Zámek bude patřit Dynamu

Region - 16. 01. 2023
Zámek bude patřit Dynamu

PARDUBICE - Už ve středu 18. ledna se otevře na Zámku unikátní výstava DYNAMO 100 k oslavě sta let pardubického hokejového klubu. Návštěvnící se mohou těšit na připomenutí historie klubu, zlatých momentů i klíčových postav. Součástí expozice budou také audiovizuální prvky. Výstava potrvá do 1. října 2023.Kromě jiného výstava předkládá kolekci 37 medailí, z toho 10 olympijských včetně zlatých naganských od brankáře Dominika Haška i trenéra Vladimíra Martince. Další přiveze z Ameriky Milan Hejduk. Jsou tam i zlaté medaile z mistrovství světa,“ popsal pro Český rozhlas kurátor výstavy Petr Dufek. Takovýto počet cenných kovů pohromadě ještě nebyl v Čechách k vidění.Dále se mohou návštěvníci těšit také na další vzácné artefakty, jako například prsteny pro vítěze Stanley Cupu, nebo Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL. „Pardubičtí hráči v NHL posbírali tolik trofejí jako hráči žádného jiného týmu. Stejně tak máme legendy z dob, kdy se do NHL bohužel nemohlo. Útok Martinec-Novák-Šťastný. Návštěvníci uvidí, s jakými hokejkami stříleli góly, a budou to moci porovnat s tou, která letos dala 5000. gól Pardubic v samostatné české extralize,“ doplnil Petr Dufek.

 

Nejnovějšími exponáty poté bude bronzová medaile Matěje Blümela z loňského mistrovství světa ve Finsku a také čerstvá stříbrná „placka“ Radima Rulíka, kterou získal na přelomu roku jako trenér české reprezentace do dvaceti let.

 

Celá výstava bude navíc provázána audiovizuálními prvky, kdy si budou moci návštěvníci vyzkoušet, jaké to je stát během zápasu na střídačce. Fanoušek tak bude mít možnost zažít zápasové emoce očima hráčů a trenérů.

Pardubice jsou město sportu a jako muzeum jsme rádi, když můžeme oslavit významné hokejové výročí na pardubickém zámku. Velmi si vážíme spolupráce s hokejovým klubem,“ ocenil výstavu Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea v Pardubicích.

Základní vstupné na výstavu činí 250 korun, snížené 150 korun (žáci, studenti, senioři). Rodinné vstupné vyjde na 500 korun a skupinové na 1 500 korun. (skp) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ (Na snímku přestřižení pásky při úterním představení výstavy novinářům) 

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice