Problém s teplem

Region - 19. 01. 2023
Problém s teplem

OPATOVICE NAD LABEM – Dnes, v úterý brzy ráno, nastal problém s dodávkami tepla a teplé vody z Elektrárny Opatovice.

 

„Byly zjištěny netěsnosti na hlavních napaječích do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi. Tato porucha je bohužel spojena s dočasným odstavením celé soustavy,“ sdělila EOP Distribuce.

    

„Tato porucha je bohužel spojena s dočasným odstavením celé soustavy. Naši technici již lokalizovali všechny netěsnosti a intenzivně pracují na odstranění závad. Po stabilizaci sítě a obnovení tlaku v soustavě najedou záložní zdroje,“ uvádí se v oficiálním sdělení distributora tepla a teplé vody v regionu.

 

„V nejbližších hodinách budeme informovat o dalším průběhu dodávek tepla a teplé vody. Předem se omlouváme za nepohodlí, ale děláme vše proto, aby obnovení dodávek tepelné energie bylo co nejrychlejší. Děkujeme za Vaši trpělivost a pochopení,“ uzavírá EOP Distribuce a.s.

 

V souvislosti s ranní poruchou na horkovodu za Hrobicemi směrem do Pardubic a omezení dodávek tepla pro Hradec Králové, Pardubice a Chrudim, se o aktuální situaci a výhled obnovení dodávek zajímal hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický.

„Byl jsem ujištěn, že pracovníci Elektrárny Opatovice činí maximum k tomu, aby byla celá, v tuto chvíli odstavená soustava, v co nejkratší možné době opět uvedena do provozu. Technici elektrárny již lokalizovali všechny netěsnosti a pracují na odstranění závad. Poté, co dojde ke stabilizaci sítě a obnovení tlaku v soustavě, budou aktivovány záložní zdroje tak, aby bylo následně možné obnovit většinu dodávek tepla a teplé vody pro Pardubice, Chrudim a Hradec Králové,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Ten se zajímal také o dopad situace na nemocnice v Pardubicích a Chrudimi. „Pardubická i Chrudimská nemocnice disponují náhradními zdroji - kotly a vyvíječi páry, které je možné v případě přerušení dodávky teplé užitkové vody a tepla využít. V obou případech již byly náhradní zdroje k těmto účelům spuštěny. V případě Chrudimské nemocnice jsme náhradními zdroji schopni nahradit kapacitu plně. V rámci Pardubické nemocnice by bylo pro plnou náhradu nutné odstavit prádelnu,“ sdělil hejtman Netolický.

(zr, DoB) Foto: EOP

Mohlo by vás zajímat:

Nová expozice na hradě

Nová expozice na hradě

Na Rychmburku uvidíte gotické oltáře z Chrudimi

Lokální výrobci se snažili

Lokální výrobci se snažili

MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat

Řidič na sebe sám upozornil

Řidič na sebe sám upozornil

Jel stovkou v obci a nadýchal přes jedno promile

Lávka u frekventované silnice

Lávka u frekventované silnice

Kraj pomůže Cholticím se sanací opěrné zdi

Bezplatné stravování

Bezplatné stravování

Pardubický kraj podpoří obědy zdarma pro děti ze sociálně slabých rodin