Problém s teplem

Region - 19. 01. 2023
Problém s teplem

OPATOVICE NAD LABEM – Dnes, v úterý brzy ráno, nastal problém s dodávkami tepla a teplé vody z Elektrárny Opatovice.

 

„Byly zjištěny netěsnosti na hlavních napaječích do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi. Tato porucha je bohužel spojena s dočasným odstavením celé soustavy,“ sdělila EOP Distribuce.

    

„Tato porucha je bohužel spojena s dočasným odstavením celé soustavy. Naši technici již lokalizovali všechny netěsnosti a intenzivně pracují na odstranění závad. Po stabilizaci sítě a obnovení tlaku v soustavě najedou záložní zdroje,“ uvádí se v oficiálním sdělení distributora tepla a teplé vody v regionu.

 

„V nejbližších hodinách budeme informovat o dalším průběhu dodávek tepla a teplé vody. Předem se omlouváme za nepohodlí, ale děláme vše proto, aby obnovení dodávek tepelné energie bylo co nejrychlejší. Děkujeme za Vaši trpělivost a pochopení,“ uzavírá EOP Distribuce a.s.

 

V souvislosti s ranní poruchou na horkovodu za Hrobicemi směrem do Pardubic a omezení dodávek tepla pro Hradec Králové, Pardubice a Chrudim, se o aktuální situaci a výhled obnovení dodávek zajímal hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický.

„Byl jsem ujištěn, že pracovníci Elektrárny Opatovice činí maximum k tomu, aby byla celá, v tuto chvíli odstavená soustava, v co nejkratší možné době opět uvedena do provozu. Technici elektrárny již lokalizovali všechny netěsnosti a pracují na odstranění závad. Poté, co dojde ke stabilizaci sítě a obnovení tlaku v soustavě, budou aktivovány záložní zdroje tak, aby bylo následně možné obnovit většinu dodávek tepla a teplé vody pro Pardubice, Chrudim a Hradec Králové,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Ten se zajímal také o dopad situace na nemocnice v Pardubicích a Chrudimi. „Pardubická i Chrudimská nemocnice disponují náhradními zdroji - kotly a vyvíječi páry, které je možné v případě přerušení dodávky teplé užitkové vody a tepla využít. V obou případech již byly náhradní zdroje k těmto účelům spuštěny. V případě Chrudimské nemocnice jsme náhradními zdroji schopni nahradit kapacitu plně. V rámci Pardubické nemocnice by bylo pro plnou náhradu nutné odstavit prádelnu,“ sdělil hejtman Netolický.

(zr, DoB) Foto: EOP

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice