Bizarní vloupání do kulturáku

Region - 12. 10. 2023
Bizarní vloupání do kulturáku

HOLICE - V archívu tiskovin v kulturním domě došlo k vloupání. Pachatel odcizil gramofonové desky a svazek časopisů. Na místě zanechal páčidlo a kladivo.

 

Na to, že jsou dveře archívu vypáčené, přišel v úterý 11. října jeho správce. Okamžitě uvědomil správce budov a ředitele kulturního domu. Zjistil, že nechybí nic jiného než starý svazek ročníku časopisu KINO a gramofonové desky s písněmi Jaroslava Ježka, ale také s projevy Klementa Gottwalda. V místnosti naopak přibylo páčidlo a kladivo,“ uvedl Vojtěch Rydlo, ředitel KD Holice.

 

Ani po ohledání dalších prostor suterénu i zbytku kulturního domu nezjistili pracovníci další problémy. Přesto vše oznámili policii, protože došlo k poškození majetku města. Policie případ pro násilné vniknutí do prostoru klasifikovala i přes minimální škodu jako trestný čin.

 

Můžeme se jen domnívat, jaká byla pachatelova motivace. Přijde mi absurdní, že si pro svůj čin vybral sklad věcí, které mají pro běžného člověka naprosto minimální hodnotu. Oddychl jsem si, když jsme zjistili, že vše ostatní je v pořádku,“ říká ředitel Vojtěch Rydlo.

 

Byl povolán i specialista, který místo činu ohledal a zajistil důkazní předměty pro další analýzu. Na základě podezření uklízečky, že v předchozím týdnu byl někdo v kulturním domě v brzkých ranních hodinách, byly prověřeny také kamerové záznamy.

 

Kulturní dům města Holic kromě pořádání akcí živého umění provozuje knihovnu, galerii, Africké muzeum Dr. Emila Holuba a půjčovnu kostýmů. V říjnu zahajuje sezónu, v níž se představí Východočeské divadlo s komedií Bláznivými nůžkami, Miroslav Etzler v hlavní roli thrilleru Mindgame, holičtí ochotníci se třemi jednoaktovkami a divadlo Artur se svojí původní komedií Třídní sraz. V listopadu bude mít koncert Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice, v prosinci Karel Plíhal a na únor již prodávají vstupenky na exkluzivní koncert písní Karla Gotta v podání Bohuše Matuše a Mariana Vojtka. (zr) Foto: VOJTĚCH RYDLO

Mohlo by vás zajímat:

Kam se ztrácejí mufloni?

Kam se ztrácejí mufloni?

Z areálu pod Kunětickou horou zmizel už druhý trofejní kousek

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Dobrá zpráva pro pacienty na prosinec

Více přihlášek, méně papírování

Více přihlášek, méně papírování

Studenty čekají změny u přijímaček

Mít na co hrát je základ

Mít na co hrát je základ

Mladí konzervatoristé se mohou těšit na výraznou obnovu hudebních nástrojů

V souvislostech

V souvislostech

Zemědělci a potravináři debatovali o cenách a kvalitě potravin

Smutný příběh s dobrým koncem

Smutný příběh s dobrým koncem

Hasičská klubovna ve Svinčanech vstala i díky podpoře kraje z popela