Komunita pro komunitu zve

Region - 29. 11. 2023
Komunita pro komunitu zve

PARDUBICKO - Máte rádi zvířátka? Tak si nenechte ujít zajímavé prosincové akce, které si pro vás připravily Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) a spolek Pestré Polabíprojektu Komunita pro komunitu.

 

Ozdobte stromeček v Podůlšanech

 

Přijďte ozdobit vánoční stromeček pro zvířátka! V neděli 3. prosince se můžete vydat na procházku. A to od 10 hodin od hospody v Podůlšanech.

Ale pozor! „Zvířátkům stačí dva kousky ovoce či zeleniny od každého, abychom jim neublížili. Více je možné vzít kaštanů,“ řekla za pořadatele ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová, jež je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

 

Jak se chovají zvířátka v zimě?

 

„Na procházce se dozvíte spoustu zajímavých informací o chování zvířátek v zimním období,“ sdělil předseda spolku Pestré Polabí Martin Trávníček. „Po návratu z vycházky budou v hospodě připraveny teplé nápoje,“ doplnila Jana Machová.

 

U ovčího výběhu na konci Dřítče

 

Pohladit si zvířátka, příjemně strávit předvánoční čas v jejich společnosti a zahřát se teplým nápojem budete moct v sobotu 16. prosince 2023 od 14 hodin na akci Vánoce se zvířátky. „Sejdeme se u ovčího výběhu na konci Dřítče, směrem na Dražkov,“ sdělila Ludmila Pavlíková z Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), komunitní pracovnice v projektu Komunita pro komunitu.

„Těší se na vás oslíci Slávek, Darek, Olík a stádo ouessantských oveček,“ podotkl Martin Trávníček ze spolku Pestré Polabí. „Na zahřátí bude připraven čaj a pro dospěláky svařáček,“ dodal.

 

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

 

Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory. „Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví. (TD) Ilustrační foto: myslivost-lovectvi.cz

Mohlo by vás zajímat:

Svatojakubské pozvání

Svatojakubské pozvání

Nadcházející víkend nabízí několik příležitostí k cestě, kultuře i duchovnímu usebrání

Konstrukci montovali Švédové

Konstrukci montovali Švédové

Jízdárna v Kladrubech nad Labem roste jako z vody

Více energie ze slunce

Více energie ze slunce

Pardubický kraj pokračuje v budování fotovoltaických elektráren na svých objektech

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Počet rekvalifikací a kurzů vzrostl meziročně na téměř dvojnásobek

Přijal a foukl

Přijal a foukl

Cyklista s téměř třemi promile alkoholu v krvi vyvázl z dopravní nehody jen se šrámy

Parní vlak propojí dva kraje

Parní vlak propojí dva kraje

Cestující mají jednu z posledních možností projet se s historickou lokomotivou na hlavním koridoru