Omítky, sondy, střechy...

Region - 03. 12. 2023
Omítky, sondy, střechy...

PARDUBICE - Radní Pardubického kraje schválili dotace do památek a živé kultury za celkem 1,3 milionu korun. Další doporučené dotace v hodnotě téměř pět milionů korun bude schvalovat prosincové zastupitelstvo.

 

Jednou z nejvýznamnějších památek v kraji je kostel sv. Bartoloměje v Kočí. Arciděkanství v Chrudimi přispějeme částkou 200 tisíc korun na archeologické sondy a zpracování projektové dokumentace na statické zajištění kostela.  Stejně velký příspěvek půjde do kostela sv. Jakuba Většího v České Třebová na restaurování kostelních, chórových a vestavěných lavic. Z dalších dotací je to například příspěvek k výročí ZUŠ Pardubice – Polabiny, pro Letecké muzeum ing. Jana Kašpara nebo na projekt Navzdory osudu ve Svitavách,“ řekl náměstek hejtmana pro kulturu Roman Línek.

 

Zastupitelé 12. prosince pak posoudí návrhy dotací ve vyšších částkách a pro žadatele, kterými jsou obce. „Jedná se například o dva miliony pro zahájení obnovy vnějšího pláště na kostele sv. Bartoloměje v Pardubicích, tři miliony pro komunitní centrum Agapé Českobratrské církve evangelické v Pardubicích nebo 1,2 milionu na opravu střechy jednoho z objektů bývalé textilní továrny, nyní kulturní památky v Brněnci, kde rodinný nadační fond připravuje interaktivní památník a muzeum Schindlerova archa,“ vysvětlil Línek. (zun) Foto: Pk (Na snímku stav omítky na pardubickém kostele sv. Bartoloměje)

 

Mohlo by vás zajímat:

Svatojakubské pozvání

Svatojakubské pozvání

Nadcházející víkend nabízí několik příležitostí k cestě, kultuře i duchovnímu usebrání

Konstrukci montovali Švédové

Konstrukci montovali Švédové

Jízdárna v Kladrubech nad Labem roste jako z vody

Více energie ze slunce

Více energie ze slunce

Pardubický kraj pokračuje v budování fotovoltaických elektráren na svých objektech

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Počet rekvalifikací a kurzů vzrostl meziročně na téměř dvojnásobek

Přijal a foukl

Přijal a foukl

Cyklista s téměř třemi promile alkoholu v krvi vyvázl z dopravní nehody jen se šrámy

Parní vlak propojí dva kraje

Parní vlak propojí dva kraje

Cestující mají jednu z posledních možností projet se s historickou lokomotivou na hlavním koridoru