Pro Moravu

Region - 20. 07. 2021
Pro Moravu

 

PARDUBICE - Výtěžek koncertu „UPCE hraje pro Moravu“ posílá Univerzita Pardubice na účet Moravské Nové Vsi, kterou nedávno zasáhlo ničivé tornádo. Šek na 31 105 korun symbolicky předala starostovi obce Markovi Košutovi osobně Blanka Maráková, studentka Fakulty zdravotnických studií, která je současně občankou postižené obce.

 

 

Východočeský akademický orchestr hrál v aule Univerzity Pardubice pro všechny, kdo chtěli pomoci, 30. června. Univerzita se tak jen několik dnů po tragické události připojila k pomoci vlastní akcí a projevila solidaritu s obyvateli na Hodonínsku a Břeclavsku.

 

 

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice nyní nabídla maturantům všech tornádem zasažených obcí roční stipendium, pokud by se rozhodli stát jejími studenty. Měsíčně podpoří každého takového studenta bakalářského programu 3 tisíci korunami.

 

 

„Jsme si plně vědomi toho, že jediným okamžikem se u řady obyvatel z těchto postižených oblastí radikálně změnil život a bohužel některé rodiny přišli o přístřeší, své rodinné zázemí. Právě do těchto rodin míří naše pomoc ve formě mimořádného stipendia, neboť je logické, že bude pro ně obtížné finančně podpořit svého potomka při studiu na vysoké škole,“ uvedl děkan Fakulty chemicko-technologické Petr Kalenda, který dopisem oslovil starosty všech zasažených obcí.

 

 

„Věříme, že touto formou alespoň částečně pomůžeme zájemcům o studium na naší fakultě a pomůžeme jim se rozvíjet v perspektivní oblasti studia chemie nebo biologie. Se všemi obyvateli, kteří se dostali do této tíživé situace, hluboce soucítíme a přejeme jim co nejrychlejší nápravu a kompenzaci v podobě darů a finanční pomoci,“ dodal děkan Kalenda. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Kraj pomůže

Kraj pomůže

Školská zařízení se vyrovnávají s poklesy příjmů z důvodu covidu

Bez registrace v kraji

Bez registrace v kraji

Očkovací kamion se příští týden vydá na pobyty v celém regionu

Opravy Larischovy vily

Opravy Larischovy vily

Kraj a město závazky plní, přidá se i stát?

Bouřka opět řádila

Bouřka opět řádila

Hasiči museli zasahovat ve více než dvou desítkách případů