Pozorný psovod

Region - 21. 07. 2021
Pozorný psovod

PARDUBICE – Že policejní služba může začít v každém okamžiku, i když má člověk na sobě „tepláky“, dokazuje úterní případ z krajského města.

 

„Náš psovod si šel v osobním volnu v rámci zvyšování fyzické kondice zaběhat. Sledoval okolí, kde nemohl přehlédnout muže s výrazným tetováním. Ihned věděl, že stejné obrázky viděl i na internetu s informací, že jde o hledaného vězně, po kterém vyhlašovali pátrání Středočeši,“ přibližuje krajská policejní mluvčí Eva Maturová.

 

Psovod na nic nečekal, prokázal se dotyčnému svou příslušností k policii a vyzval ho, aby předložil doklady, neboť je podobný osobě v celostátní pátrání. Muž znervózněl, chvíli stál s rukama v kapsách, ale poté do jisté míry spolupracoval. Občanský průkaz u sebe měl, jenže už na první pohled nepatřil jemu.

 

„Přestože neustále policistu přesvědčoval, že je to skutečně on, kolega se odbýt nenechal a informoval operační středisko, které na místo vyslalo příslušníky z pardubické hlídkové služby. V batohu měl další doklady - rodný list a náhradní doklad potvrzující ztrátu občanského průkazu další osoby. Odkud vše získal, to na místě neřekl, rozpovídal se až na obvodním oddělení, kde pod tíhou důkazů pro výrazné tetování potvrdil, že je skutečně 33letý muž, který 12. července odešel z nestřeženého pracoviště. Občanský průkaz údajně našel v Praze a další doklady si u něj schoval jeho kamarád,“ pokračuje Eva Maturová.

 

Do Pardubic prý vězeň vyrazil jen na tak, chtěl si užít svobody a poté se údajně vrátit do Prahy. Pár dní svobody si evidentně užil, ale skončila v okamžiku, kdy ho spatřil pozorný psovod. A co onen policista sám přiznal?: „V pondělí jsem si říkal, že takového člověka bych na ulici bezpečně poznal, ale v ten moment by mě nenapadlo, že se tahle myšlenka o den později zrovna v Pardubicích stane skutečností."

 

Co následovalo? O cestu zpět do věznice mladý muž „na útěku" starost mít nemusel. Tam se dostal pomocí eskort. Policisté z hlídkové služby ho předali do královéhradecké vazební věznice a jeho další cesta už byla v gesci vězeňské služby. (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Kraj pomůže

Kraj pomůže

Školská zařízení se vyrovnávají s poklesy příjmů z důvodu covidu

Bez registrace v kraji

Bez registrace v kraji

Očkovací kamion se příští týden vydá na pobyty v celém regionu

Opravy Larischovy vily

Opravy Larischovy vily

Kraj a město závazky plní, přidá se i stát?

Bouřka opět řádila

Bouřka opět řádila

Hasiči museli zasahovat ve více než dvou desítkách případů