Díky za bod, Emile!

Fotbal - 24. 07. 2021

PRAHA – Dlouho to dnes odpoledne ve vršovickém Ďolíčku vypadalo, že vstup FK Pardubice do jeho druhé prvoligové sezony se týmu vůbec nepovede. Od 49. minuty prohrávali v 1. kole Fortuna:Ligy Pardubičtí 0:2 po rychlých gólech Qoseho a Papadopulose ze začát obou půlí zápasu (v 5. z penalty a 49.), jejich výkon působil velmi zakřiknutě a hosté je předčili v nasazení i kombinaci. První šance domácího týmu přišla až v 29. minutě (Cadu), blízko vstřelení gólu byl po celý zápas sympaticky bojující Beran v 38. minutě.

Kýžený obrat nastal po poločasovém střídání díky zlepšení výkonu celého týmu (výborný Šimek) a hlavně zásluhou Emila Tischlera, jenž měl v sobotu svůj dobrý den. V 64. nejprve přehodil po dlouhém sólu golmana Neumana a snížil na 1:2, aby o jedenáct minut později hlavou vyrovnal po Čelůstkově centru na konečných 2:2.

Pardubičtí pak byli mnohem lepší a mohli vsítit i rozhodující gól, leč pámbu zaplať alespoň za bod. Plichta to byla nakonec spravedlivá. Utkání přihlíželo 805 diváků.

FK Pardubice – MFK Karviná 2:2 (0:1).

(ro) Foto: MILAN KŘIČEK (Na snímku pardubický Michal Beran přišedší do základní sestavy z pražské Slavie)

Podrobný referát z utkání přinese tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Šťastná plichta

Pardubičtí fotbalisté remizovali ve Zlíně

Zmar pod hradeckými lízátky

Pardubičtí fotbalisté v derby neuspěli, příliš pozdě začali být aktivní

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději