Aktualizovali investiční záměr

Region - 04. 08. 2021
Aktualizovali investiční záměr

 

PŘELOUČ - S pomocí evropských fondů pokračuje Pardubický kraj ve zvelebování školních budov, které má ve svém majetku. Některé z nich prozatím na rozsáhlejší investice čekají. Jednou z nich je budova domova mládeže patřící k přeloučskému gymnáziu. Aktualizovaný investiční záměr v hodnotě téměř 27 milionů korun schválila na svém jednání krajská rada.

 

„Interiéry budovy nejsou v nejlepší kondici. Část budovy je navíc zcela nevyužívána. Proto chceme v rámci projektu především využít všech prostor s rozšířením kapacity domova mládeže, ale také vytvořit nové učebny, což nám umožní opustit a prodat jiný objekt sloužící nyní škole. Celkové náklady dosahují v tuto chvíli necelých 27 milionů korun, avšak předpokládáme, že mohou doznat změn v průběhu projektování a následného výběrového řízení na zhotovitele stavby,“ uvedl hejtman Martin Netolický a doplnil, že nové interiéry by mohly studentům sloužit od školního roku 2022/23.

 

Podle radního pro oblast školství Josefa Kozla zapadá připravovaná investice do plánu kraje na další rozvoj školy. „Postupně se snažíme ucelit oborovou skladbu na střední odborné škole, která je součástí gymnázia a k tomu patří také odpovídající zázemí pro studenty a jejich ubytování. Obory jako polygraf či fotograf jsou jednoznačně přesahové do celé republiky, a proto chceme studentům kromě moderních učeben nabídnout i kvalitní ubytování,“ řekl radní Josef Kozel s tím, že ubytovací kapacita se po rekonstrukci navýší z 50 na 60 lůžek. (DoB) Foto: gyasos-prelouc.cz

Mohlo by vás zajímat:

Pomoc neustává

Pomoc neustává

Čtvrtý odřad z Pardubic vystřídal ve čtvrtek odpoledne unavené hasiče na severu Čech

Megatech ukončí výrobu

Megatech ukončí výrobu

Hejtman a odbory chtějí férové zacházení s končícími zaměstnanci

Co dokáže nabíječka

Co dokáže nabíječka

Požár způsobil škodu za tři miliony korun

Hledá se nový prostor

Hledá se nový prostor

Asistenční centrum pomoci Ukrajině se bude od září stěhovat mimo sál Jana Kašpara

Netýká se i vás? Čtěte!

Netýká se i vás? Čtěte!

Lidé mohou žádat o dotace na ekologické vytápění i fotovoltaiku

Budou se všichni podílet?

Budou se všichni podílet?

Kraj řeší havarijní most v Řečanech nad Labem, má vzniknout nový