Jen minuta radosti

Fotbal - 15. 08. 2021

OSTRAVA – Jako první se v utkání 4. kola Fortuna:Ligy hraném dnes odpoledne na Městském stadionu ve Vítkovicích dostali do šance v 5. minutě hosté z Pardubic – Černý ale trefil jen boční síť. První půle skončila bez branek, největší domácí příležitost Potočného zmařil pohotový golman Markovič, dobře pro Pardubické dopadla i ošemetná situace v 41. minutě, kdy se míč jejich brankáři zamotal mezi nohy...

Po přestávce otevřel skóre ostravský Tetour. Jeho ránu po zemi v 54. minutě předcházela pěkná přihrávka Almásiho.

Pardubický okamžik přišel v 72. minutě, kdy se po neproměněném rohu Ostravy dostali hosté do rychlého přečíslení a Kostka srovnal na 1:1.

Radost však netrvala dlouho. Záhy po rozehrání po centru Kuzmanoviće hlavou zvýšil v 73. minutě na 2:1 pro Baník de Azevedo. Třetí branku domácích přidal, když zkušeně přehodil Markoviče, v 85. Klíma. Dvě ostravské šance v prodloužení už naštěstí vyšly naprázdno…

FC Baník Ostrava – FK Pardubice 3:1 (0:0). Přihlíželo 5723 diváků. (ro) Foto: RADEK KLIER

Podrobný referát z utkání přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání již dnes večer kolem 22. hodiny.

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději