Očkovací kamion se vrátí

Region - 17. 08. 2021
Očkovací kamion se vrátí

PARDUBICE - Krajská pracovní skupina pro očkování projednala v pondělí pokračování očkování do konce prázdnin a výhled na první zářijové dny. K pondělí 16. srpna bylo v kraji podáno necelých 480 tisíc očkovacích dávek. Alespoň jednou dávkou je očkováno téměř 63 procent obyvatel regionu nad 16 let, což řadí kraj na průměr celé republiky.

 

„Kromě standardních očkovacích míst, která fungují na bázi registrace skrze centrální rezervační systém, máme otevřeno 10 míst, kam mohou zájemci přijít bez předchozí registrace. To se ukazuje jako dobrá cesta, a to hlavně u jednodávkové vakcíny Janssen. Ta je k dispozici v Orlickoústecké a Litomyšlské nemocnici, dále v Hlinsku, na Seči a v Poličce,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Bezregistrační očkování vakcínou Comirnaty je možné v sále Jana Kašpara, dále v Orlickoústecké, Chrudimské a Litomyšlské nemocnici, v České Třebové, v Poliklinice KOLF v Pardubicích, Hlinsku, LDN Rybitví, na Seči a v Poličce,“ vyjmenoval hejtman Netolický.

 

Pracovní skupina projednala také další harmonogram očkovacího kamionu. „Ve středu 25. srpna bude kamion přistaven v Pardubicích, 26. a 27. srpna v Přelouči, poté se přesune vždy na jeden den do Starého Mateřova, Holic, Letohradu, Lanškrouna, Moravské Třebové a 2. září zakončí cestu v Dlouhé Loučce,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková. Ta zároveň upozornila, na možnost zapojení praktických lékařů. „Praktickým lékařům je umožněno objednávat si dvoudávkovou vakcínu od společnosti Moderna a jednodávkovou vakcínu Janssen. Tímto mohou praktici výrazně pomoci s očkováním svých pacientů, především těch imobilních, nebo těch, kteří možnost prozatím nevyužili,“ uvedla Matoušková s tím, že v řešení je také potenciální vytvoření mobilního očkovacího týmu. „V této věci budou osloveni starostové pro zjištění předběžného zájmu. Limitem pro výjezd by měl být počet 50 očkovaných v jedné lokalitě. Očkování jednotlivců by pak měli zajišťovat praktičtí lékaři,“ dodala náměstkyně. (DoB) Foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus