Bezpečně do školy nejen v září

Region - 27. 08. 2021
Bezpečně do školy nejen v září

PARDUBICKO - Již se stalo tradicí na začátku školního roku, že všichni prvňáčci v Pardubickém kraji najdou na svých lavicích v první školní den batůžek na přezůvky plný dárků s dopravně-bezpečnostní tématikou. Hlavním cílem této krajské kampaně je seznámit děti s pravidly silničního provozu a bezpečným pohybem na cestě do a ze školy. 

 

Kampaň Bezpečně do školy má v našem kraji několikaletou tradici a jsem rád, že v ní pokračujeme i v letošním školním roce, který, jak pevně doufám, nebude ovlivněn koronavirovou pandemií. Bezpečnost dětí v silničním provozu je neustálým tématem, a proto chceme i my přispět svým dílem ke zvýšení povědomí o pravidlech silničního provozu a bezpečnosti dětí obecně. Hlavně po prázdninách a u prvňáčků je potřeba na tuto osvětu klást zvýšený důraz,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že do prvních tříd základních škol nastoupí v letošním roce přibližně 5 600 dětí. 

 

Tradiční dárkový balíček v podobě batůžku na přezůvky obsahuje reflexní předměty, bezpečnostní brožuru od společnosti BESIP, časopis Můj vláček od Českých drah, rozvrhy hodin, omalovánky či další dárky od partnerů akce. Mezi ně patří Police České republiky, Hasičský záchranný sbor České republiky, Nemocnice Pardubického kraje a.s., společnosti KONZUM, Ravensburger, Saint-Gobain Adfors, Autoneum, Schaeffler Česká republika, ale také sportovní kluby BK JIP Pardubice a HC Dynamo Pardubice. „Součástí balíčku je také časopis Krajánek, který připravili studenti a absolventi pedagogických škol z našeho kraje. Zároveň jsme pro děti vytvořili jednoduchý list s informacemi o tom, jak poskytnout první pomoc,“ řekl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Auto si „půjčil“ a naboural

Auto si „půjčil“ a naboural

Na téhle vyjížďce nebylo nic dobře

Vznikne nový portál

Vznikne nový portál

Žádat o dotace Pardubického kraje bude jednodušší

Časovka z Časů na Ostrov

Časovka z Časů na Ostrov

Na nové dálnici D35 si v září zazávodí silniční cyklisté

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda