Bezpečně do školy nejen v září

Region - 27. 08. 2021
Bezpečně do školy nejen v září

PARDUBICKO - Již se stalo tradicí na začátku školního roku, že všichni prvňáčci v Pardubickém kraji najdou na svých lavicích v první školní den batůžek na přezůvky plný dárků s dopravně-bezpečnostní tématikou. Hlavním cílem této krajské kampaně je seznámit děti s pravidly silničního provozu a bezpečným pohybem na cestě do a ze školy. 

 

Kampaň Bezpečně do školy má v našem kraji několikaletou tradici a jsem rád, že v ní pokračujeme i v letošním školním roce, který, jak pevně doufám, nebude ovlivněn koronavirovou pandemií. Bezpečnost dětí v silničním provozu je neustálým tématem, a proto chceme i my přispět svým dílem ke zvýšení povědomí o pravidlech silničního provozu a bezpečnosti dětí obecně. Hlavně po prázdninách a u prvňáčků je potřeba na tuto osvětu klást zvýšený důraz,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že do prvních tříd základních škol nastoupí v letošním roce přibližně 5 600 dětí. 

 

Tradiční dárkový balíček v podobě batůžku na přezůvky obsahuje reflexní předměty, bezpečnostní brožuru od společnosti BESIP, časopis Můj vláček od Českých drah, rozvrhy hodin, omalovánky či další dárky od partnerů akce. Mezi ně patří Police České republiky, Hasičský záchranný sbor České republiky, Nemocnice Pardubického kraje a.s., společnosti KONZUM, Ravensburger, Saint-Gobain Adfors, Autoneum, Schaeffler Česká republika, ale také sportovní kluby BK JIP Pardubice a HC Dynamo Pardubice. „Součástí balíčku je také časopis Krajánek, který připravili studenti a absolventi pedagogických škol z našeho kraje. Zároveň jsme pro děti vytvořili jednoduchý list s informacemi o tom, jak poskytnout první pomoc,“ řekl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Svatojakubské pozvání

Svatojakubské pozvání

Nadcházející víkend nabízí několik příležitostí k cestě, kultuře i duchovnímu usebrání

Konstrukci montovali Švédové

Konstrukci montovali Švédové

Jízdárna v Kladrubech nad Labem roste jako z vody

Více energie ze slunce

Více energie ze slunce

Pardubický kraj pokračuje v budování fotovoltaických elektráren na svých objektech

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Počet rekvalifikací a kurzů vzrostl meziročně na téměř dvojnásobek

Přijal a foukl

Přijal a foukl

Cyklista s téměř třemi promile alkoholu v krvi vyvázl z dopravní nehody jen se šrámy

Parní vlak propojí dva kraje

Parní vlak propojí dva kraje

Cestující mají jednu z posledních možností projet se s historickou lokomotivou na hlavním koridoru