Součástí je výstava

Region - 21. 09. 2021
Součástí je výstava

PARDUBICE - Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice poprvé uspořádá společně se Střední zdravotnickou školou Pardubice Den krajského zdravotnictví. Uskuteční se ve čtvrtek 23. září od 8.30 do 18.30 hodin v prostorách fakulty v Průmyslové ulici čp. 395.

 

Akce pro žáky základních a studenty středních škol nabídne možnost poznat různé profese zdravotníků, ale i skvělou perspektivu a uplatnitelností na trhu práce, kterou dnes tyto obory mají.

 

„Jsme rádi, že se spojily dvě zásadní vzdělávací instituce, které společně představí žákům základních škol a studentům středních škol, jak důležitá, společensky významná a pestrá, je role nelékařského zdravotnického personálu. Prestiž a potřebnost tohoto povolání navíc ukázala pandemie COVID-19, kdy se rapidně zvýšil počet zájemců o studium ve všech studijních nelékařských zdravotnických programech,“ říká proděkanka Fakulty zdravotnických studií Kateřina Horáčková.

 

Návštěvníci se pomocí různých zážitkových aktivit dozvědí, co obnáší práce praktické a všeobecné sestry, porodní asistentky, radiologického asistenta, zdravotnického záchranáře nebo zdravotně-sociálního pracovníka. Na vlastní kůži si vyzkouší vyřešit život ohrožující situace nebo pohyb člověka se smyslovým handicapem.

 

Součástí Dne krajského zdravotnictví je také putovní výstava světoznámého fotografa Jindřicha Štreita s názvem „Jsem sestra“, která je spojená s křestem katalogu. Výstava je součástí kampaně Nursing now, která si dává za cíl posílit postavení všeobecných sester a porodních asistentek. Vernisáž otevře ve středu 22. září ve 13 hodin výstavu ve společných prostorách obou škol. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Po cargu je poptávka

Po cargu je poptávka

Pardubické letiště by se na přepravu nákladů mělo více zaměřit

Zájem o očkování narůstá

Zájem o očkování narůstá

Bez registrace o následujícím víkendu v prostorách pardubické Sokolovny

Pod patřičnou pozorností

Pod patřičnou pozorností

Pardubický kraj dohlíží na výstavbu centrálního příjmu v Pardubické nemocnici

Spolupráce i zasazení stromu

Spolupráce i zasazení stromu

Univerzitu navštíví Jennifer Bachus, Chargé d´Affaires Velvyslanectví USA v ČR

Spolupráce je důležitá

Spolupráce je důležitá

Netolický: Přeji si, aby nová vláda obcím a krajům naslouchala

Lepší je se registrovat

Lepší je se registrovat

Očkování bez registrace bude možné jeden den v týdnu