Součástí je výstava

Region - 21. 09. 2021
Součástí je výstava

PARDUBICE - Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice poprvé uspořádá společně se Střední zdravotnickou školou Pardubice Den krajského zdravotnictví. Uskuteční se ve čtvrtek 23. září od 8.30 do 18.30 hodin v prostorách fakulty v Průmyslové ulici čp. 395.

 

Akce pro žáky základních a studenty středních škol nabídne možnost poznat různé profese zdravotníků, ale i skvělou perspektivu a uplatnitelností na trhu práce, kterou dnes tyto obory mají.

 

„Jsme rádi, že se spojily dvě zásadní vzdělávací instituce, které společně představí žákům základních škol a studentům středních škol, jak důležitá, společensky významná a pestrá, je role nelékařského zdravotnického personálu. Prestiž a potřebnost tohoto povolání navíc ukázala pandemie COVID-19, kdy se rapidně zvýšil počet zájemců o studium ve všech studijních nelékařských zdravotnických programech,“ říká proděkanka Fakulty zdravotnických studií Kateřina Horáčková.

 

Návštěvníci se pomocí různých zážitkových aktivit dozvědí, co obnáší práce praktické a všeobecné sestry, porodní asistentky, radiologického asistenta, zdravotnického záchranáře nebo zdravotně-sociálního pracovníka. Na vlastní kůži si vyzkouší vyřešit život ohrožující situace nebo pohyb člověka se smyslovým handicapem.

 

Součástí Dne krajského zdravotnictví je také putovní výstava světoznámého fotografa Jindřicha Štreita s názvem „Jsem sestra“, která je spojená s křestem katalogu. Výstava je součástí kampaně Nursing now, která si dává za cíl posílit postavení všeobecných sester a porodních asistentek. Vernisáž otevře ve středu 22. září ve 13 hodin výstavu ve společných prostorách obou škol. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Nové značení usnadní cestování

Nové značení usnadní cestování

Ke sjednocení u autobusových zastávek dojde do roku 2025

Klub úspěšně funguje

Klub úspěšně funguje

Univerzita Pardubice získala cenu DZS za inovaci pro zahraniční studenty

Vítané peníze

Vítané peníze

Kulturní dotace kraje po covidové stagnaci opět mírně rostou

Požadujeme nápravu negativního trendu

Požadujeme nápravu negativního trendu

Prohlášení rektora Univerzity Pardubice a děkanů fakult k situaci na vysokých školách

Ministři na Pardubicku

Ministři na Pardubicku

Vít Rakušan vysvětloval poštu, Jozef Síkela podpořil malé obce

Ceny určí trh

Ceny určí trh

Kraj bude plyn pro roky 2024 a 2025 nakupovat na pražské burze