Advent opět provoní perník

Město Pardubice - 15. 11. 2021
Advent opět provoní perník

PARDUBICE - Na Advent s vůní perníku se mohou obyvatelé a návštěvníci krajského města těšit i letos. Po úspěšném prvním ročníku této akce, kdy kavárny a cukrárny ve městě nabízely jednu perníkovou dobrotu lepší než druhou, se pořadatelé, tedy pardubické infocentrum a zdejší radnice, rozhodli pokračovat i letos.

 

Chuť i vůně perníku byla loni, tedy v době plné protiepidemických opatření, velmi příjemným bonusem adventního času v Pardubicích. Registrovali jsme milé ohlasy od obyvatel města i kavárníků, že se mohli zapojit. A děkuji jim i nyní za opětovně nadšený přístup a těším se, že i letos ochutnám typickou pardubickou pochoutku v mnoha variantách,“ uvedl primátor Martin Charvát.

 

Nezaměnitelná vůně tohoto lahodného pečiva se bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků od první adventní neděle, která letos připadá na 28. listopadu. Po celý předvánoční čas tak bude možné do místních cukráren a kaváren chodit ochutnávat perníkové speciality.

 

„Potěšilo nás, že počet zapojených kaváren letos stoupl. Každá provozovna si pro vás znovu připravila něco originálního - v nabídce nebude chybět žitný perník, perníkový cheesecake, rumové perníčky a mnoho dalších perníkových dezertů. Z nápojů určitě ochutnejte kávu a horkou čokoládu s perníkovým kořením nebo perníkovým likérem,“ jmenuje pořadatelka Miloslava Christová, ředitelka Turistického informačního centra Pardubice.

 

Infocentrum letos spustilo nový web, kde budou označeny všechny zapojené kavárny a kde bude také možné dozvědět se něco o historii tohoto sladkého voňavého pečiva. „Všechny kavárny letos poznáte i podle označení „Advent s vůní perníku“ vylepeného na vstupních dveřích provozoven. Zkuste přijmout naši výzvu a obejděte během adventu všechny „perníkové“ kavárny - určitě poznáte, zač je v Pardubicích perník!“ uvedla ředitelka infocentra Christová.

 

Více informací naleznete na www.ipardubice.cz nebo na www.adventsvuniperniku.cz. (atu) Foto: pixabay.com

 

Mohlo by vás zajímat:

Vánoční trolejbus již jezdí

Vánoční trolejbus již jezdí

Výzdoba a elektroinstalace vozidla se připravují dva až tři týdny

Před svátky na zámku

Před svátky na zámku

Obří vánoční pohlednice, Ježíškova cesta, vánoční koutek i stromek k dozdobení

Dynamo děkuje

Dynamo děkuje

Pardubický hokejový klub poděkoval zástupcům složek IZS Pardubického kraje

Pardubický Slavín se rozrůstá

Pardubický Slavín se rozrůstá

Přibudou hroby Václava Durycha, Karla V. Seydlera a Jiřího Hoška

Čtvrteční beseda

Čtvrteční beseda

O plánovaných úpravách na pardubické ulici 17. listopadu

Andělská výstava

Andělská výstava

V DDM Beta na pardubické Dubině již teď připravují předvánoční akci