Pomoc tam, kde je potřeba

Město Pardubice - 30. 11. 2021
Pomoc tam, kde je potřeba

PARDUBICE - Poskytovatelé sociálních a zdravotních služeb obdrželi zásoby respirátorů a nanoroušek, které jim mají pomoci v prevenci proti koronaviru. Ochranné prostředky v celkovém počtu 296 300 kusů, které subjektům darovala společnost Scimed Biotechnologies, jež zajišťovala testování na některých pardubických školách, přitom putovaly do městem vytipovaných organizací, které je potřebují nejvíce.

 

Tisíce respirátorů a nanoroušek byly na základě požadavků jednotlivých organizací rozděleny mezi Oblastní charitu Pardubice, společnost Včelka, SKP-Centrum, Komunitní centrum Petrklíč a Sociální služby města Pardubic.

 

„Jedná se především o ty organizace, jejichž náplní je poskytování terénních sociálních služeb či pečovatelské a ošetřovatelské péče. Pracovníci těchto organizací neustále přicházejí do kontaktu se svými klienty, především se seniory a lidmi s hendikepem, kteří nadále patří mezi tu nejrizikovější skupinu. Spotřeba ochranných pomůcek a náklady s tím spojené jsou v těchto organizacích opravdu vysoké. Jsem rád, že jsme byli osloveni s prosbou o spolupráci a mohli pomoci s organizací, aby šla pomoc cíleně tam, kde je potřeba,“ podotýká náměstek primátora Jakub Rychtecký.

 

„Děkujeme městu za spolupráci při oslovení a vytipování subjektů z oblasti nejpotřebnějších sociálních služeb na území města, kde náš dar skutečně pomůže. Zároveň jsme se v rámci společenské odpovědnosti naší firmy rozhodli věnovat nanoroušky a respirátory menší velikosti dětem v pardubickém dětském domově,“ doplňuje provozní ředitelka společnosti Scimed Biotechnologies Lucie Horáková. (iko) Foto: SCIMED BIOTECHNOLOGIES

Mohlo by vás zajímat:

Za historií peněz s autorem

Za historií peněz s autorem

Historik Petr Vorel provede v úterý zájemce novou výstavou

Primátor chce bojovat

Primátor chce bojovat

Nesouhlasné vyjádření města k modernizaci rybitevské spalovny

Co jinde nezažijete

Co jinde nezažijete

Kolumbijský ptačí svět ve výstavě „UNIBIRDS“

Lidé se rádi vracejí

Lidé se rádi vracejí

Pardubické muzeum a zámek loni navštívilo téměř 43 tisíc lidí

Koncepční nástroj

Koncepční nástroj

Příprava pardubických Zásad pro spolupráci s investory jde do finále

Matka novorozence obviněna

Matka novorozence obviněna

Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí ženy do vazby