Matka novorozence obviněna

Město Pardubice - 10. 01. 2022
Matka novorozence obviněna

PARDUBICE - Jak jsme informovali, v sobotu 8.ledna krátce před čtvrtou hodinou ranní muž a žena při procházení městem náhodně prohlíželi kontejnery v lokalitě Labský palouk, přičemž v jednom z nich, určeném pro komunální odpad, objevili živého novorozence.

 

Přestože dotyčné nález vylekal, zachovali se zcela správně a začali ihned hledat pomoc. Díky tomu se na místo dostal lékař, který novorozenci poskytl prvotní pomoc a následně jej převezl do nemocnice. Jednalo se o novorozence ženského pohlaví, dítě bylo silně podchlazené s teplotou kolem 20 stupňů Celsia.

 

Pokračují tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská a šéf kriminálky Milan Šimek: „Na místě bylo prováděno důkladné ohledání místa nálezu a současně se rozběhlo pátrání po horké stopě po matce dítěte a případně dalších osobách. Do intenzivního šetření se zapojily desítky policistů se zaměřením na lokality poblíž místa nálezu holčičky a také na místa určitých zájmových lokalit a objektů v rámci Pardubic.

 

Záhy byly získány dva zajímavé poznatky, jeden k výskytu údajně těhotné ženy v nedaleké ubytovně a také k jedné údajně těhotné ženě z domu poblíž nálezu novorozence. Rychlým doprověřením obou poznatků se ukázal jako správný výskyt ženy z nedalekého domu. Po necelých čtyřech hodinách, krátce před půl osmou ráno, policisté zvonili u jejího bytu a překvapili ji ve spánku. Žena od počátku nic nezapírala.

 

Jedná se o 35letou ženu s opakovanou zkušeností s porodem a výchovou dětí. V rámci výslechu uvedla, že nevěděla, že je těhotná, přestože na ni její partner i širší rodina v tomto ohledu měli opakované dotazy. V nočních hodinách z pátka na sobotu pocítila příznaky počínajícího porodu, nikomu nic neřekla a spontánně v ranních hodinách porodila živého novorozence. O jeho pohlaví se nezajímala, tělíčko zabalila do starého hadru, pak jej vyhodila do blízkého kontejneru na odpad a šla spát.“

 

Dítě bylo naštěstí brzy nalezeno a podle vyjádření soudního lékaře, vzhledem k aktuálním klimatickým podmínkám, holčičce zbývalo zřejmě už jen pár desítek minut života.

 

Žena byla obviněna pro zvlášť závažný zločin pokus vraždy na nezletilci. Hrozí jí trestní sazba odnětí svobody od 15 do 20 let, případně trest výjimečný. „Důležitou roli budou hrát v daném případu posudky a nelze vyloučit do budoucna změnu právní kvalifikace skutku. Partner ženy uvedl, že by mu další dítě v žádném případě nevadilo, holčičku by si přál a bude o ni bojovat,“ uvedli policisté Šimek a Janovská.

 

Na dosud netrestanou ženu byl cestou Krajského státního zastupitelství podán podnět na její vzetí do vazby, o kterém bude rozhodovat soudce Okresního soudu v Pardubicích.

 

Jedná se zatím o nejzávažnější násilný trestný čin letošního roku v Pardubickém kraji. (zr) Foto: PČR (Z předvedení zadržené a následně obviněné ženy)

Mohlo by vás zajímat:

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí

Muzejní noc na deseti místech

Muzejní noc na deseti místech

V pátek 20. května lze navštívit řadu pozoruhodných akcí

Přednáška na Zámečku

Přednáška na Zámečku

Jan Tetřev z Východočeského muzea o unikátech spojených s heydrichiádou