Vzdělání proti teroru

Město Pardubice - 03. 03. 2022
Vzdělání proti teroru

PARDUBICE - „Památník Zámeček připomíná hrdiny, kteří položili své životy za svobodu a demokracii v boji proti zrůdnému režimu, který tyto hodnoty pošlapával. Právě nyní je nutné chápat, jaké jsou následky takových režimů, bohužel i ve 21. století. Vnímáme, že musíme udělat vše, co můžeme, abychom odsoudili bezprecedentní agresi, a především podpořili všechny ty, kteří takovéto agresi vzdorují. S nebývalou naléhavostí dostává nový rozměr heslo původně věnované pardubickým hrdinům: Vaše smrt – Naše svoboda,“ uvedl dnes ve svém prohlášení ředitel Památníku Zámeček Viktor Janák.


Na podporu Ukrajiny se Památník Zámeček rozhodl uspořádat pro veřejnost benefiční lektorovaný edukační program „Lidská práva“. Tento program je zaměřen na představení pojmu „lidská práva“, Základní listiny práv a svobod, představuje československého právníka a generála
Bohumila Ečera, který po druhé světové válce definoval pojem „zločiny proti lidskosti“.


Program zasazuje tyto pojmy do kontextu historických událostí i současného světového dění – v dnešních dnech tolik naléhavého.


Edukační program „Lidská práva“ pro veřejnost proběhne v sobotu a v neděli 5. a 6. března v Památníku Zámeček v Pardubicích vždy od 14.00 hodin. Zúčastnit se programu a přispět na humanitární pomoc pro Ukrajinu může každý!

„Uspořádání tohoto programu pro veřejnost je benefiční a veškerý výtěžek bude využit na zajištění humanitární pomoci pro postižené obyvatele Ukrajiny,“ zdůrazňuje Viktor Janák.


Pro omezenou kapacitu programu doporučují pořadatelé zájemcům se předem registrovat na následujícím e-mailu: kubelkova@zamecek-memorial.cz (zr) Foto: ONDŘEJ BOUŠKA (Na snímku kinosál Památníku Zámeček)

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů