Arnošt dlí v Přelouči

Město Pardubice - 08. 03. 2022
Arnošt dlí v Přelouči

PARDUBICE - Po 10 letech provozu přistupuje dopravní podnik ke kompletní revizi technického stavu lodi Arnošt z Pardubic. Plavidlo, která bylo vyrobeno v roce 2001, prošlo v roce 2011 modernizací a od dubna 2012 vyplouvá pod vlajkou Dopravního podniku města Pardubic a.s. Ten loď nejen provozuje, ale zajišťuje také její kompletní technický servis.

 

S profinancováním této akce vypomáhá Město Pardubice částkou 2,5 milionu korun. Konečná částka bude však jasná až po provedení prohlídky lodi na souši a po revizích stavu pláště lodi a vnitřních nádrží.

 

Do přístaviště v Přelouči, které je vhodné pro manipulaci s nadměrným nákladem pomocí těžké techniky, odtáhl loď Arnošt z Pardubic tlačný remorkér. Tady ji ve čtvrtek 10. března během dopoledne vyzvednou z vody dva 180tunové jeřáby a ve večerních hodinách bude převezena do místa, kde bude provedena prohlídka lodi. Do cíle by měl tento nadměrný náklad o délce téměř 40 metrů a šířce 5,2 metru dorazit kolem 23. hodiny.

 

Prohlídka lodi je načasovaná před hlavní letní sezónou tak, aby se stihly případné opravy do června a se začátkem letních prázdnin se Arnošt vrátil zpět do svého domovského přístavu za enteria arénou. To je samozřejmě ideální scénář, ale termín návratu lodi na vodu se bude odvíjet podle skutečného stavu lodi a náročnosti oprav. Do konce března tedy proběhne pomocí RTG kontrola pláště, motorů, nádrží na odpadní vodu, demontáž vnitřního vybavení – kuchyně a následně se stanoví harmonogram prací.

 

„V případě nutnosti rozsáhlejších oprav budeme muset situaci průběžně řešit. O vývoji bude dopravní podnik informovat na svých webových stránkách,“ sdělila mluvčí Dopravního podniku Jitka Malinská. (zr) Foto: DPMP

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů