Osud manželů Krupkových

Město Pardubice - 19. 04. 2022
Osud manželů Krupkových

PARDUBICE – Památník Zámeček opět připravil hodnotnou akci. Ve středu 27. dubna se uskuteční další setkání v rámci připraveného cyklu přednášek k 80. výročí heydrichiády.

 

Od 17 hodin v kinosále památníku přivítají jednoho z předních českých historiků a autora prací z oboru nejnovějších československých dějin docenta Jana Němečka z Historického ústavu Akademie věd ČR. K návštěvníkům pohovoří na téma Heydrichiáda na Pardubicku, které přiblíží na osudech rodiny Václava a Hany Krupkových.

 

„Popis historických událostí se v průběhu let mění a dochází u něj k přirozené revizi. Otevírají se části archivů, které byly dříve nedostupné, což pomáhá historikům a badatelům objevit nová, dosud nepoznaná fakta. Jedním z příběhů, jehož poznání se za desítky let po heydrichiádě proměnilo, je příběh manželů Krupkových, kteří ukrývali Alfréda Bartoše, velitele výsadku SILVER A. Jsme potěšen, že v památníku s tímto tématem předstoupí odborník na dějiny 20. století pan docent Němeček", dodává k chystané přednášce ředitel Viktor Janák.

 

Vstup na přednášku je zdarma, pořadatelé doporučují rezervaci místa na emailu: tomiskova@zamecek-memorial.cz. (zr) Foto: PZ

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů