Jak dál s nebytovými prostory

Město Pardubice - 27. 04. 2022
Jak dál s nebytovými prostory

PARDUBICE - Město by rádo dokončilo prodej bytových domů, které v minulosti privatizovalo. V řadě z nich zůstávají v majetku města pouze nebytové prostory, které předmětem privatizace nebyly. Zástupci radnice proto jednali se stávajícími nájemníky 26 vytipovaných nebytových prostor na území Dukly a Višňovky o dalším možném postupu. Zajímalo je, zda by nájemci měli zájem o případný odprodej nebytů, nebo preferují pokračování nájemních vztahů.

 

„Ve všech případech jde o prostory, které jsme vyhodnotili jako pro město zbytné. V současné době víme, že o odkup mají zájem pouze nájemci tří nebytových jednotek a jednu jednotku máme prázdnou. V těchto případech budeme činit kroky k tomu, aby tyto nebyty mohly být prodány. Ostatní podnikatelé, kteří užívají prostory na základě řádné nájemní smlouvy, ale nemají zájem o jejich koupi, se však obávat nemusejí. Zůstanou i nadále v nájemním vztahu dle platné nájemní smlouvy uzavřené se statutárním městem Pardubice,“ ujišťuje podnikatele primátor Martin Charvát.

 

Nebytové prostory, které má město na pátém městském obvodě vytipované, se nacházejí v bytových domech, kde byly byty v minulosti rozprodány nájemníkům. Městu zde zbyly pouze nebytové prostory, které pronajímá dalším subjektům. V řadě případů jde o obchody a služby, které by místním citelně chyběly, a město má proto zájem na jejich zachování.  (NaH) Foto: byty.cz

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů