Pozor na správný kód

Město Pardubice - 11. 05. 2022
Pozor na správný kód

PARDUBICE - Od začátku května v krajském městě funguje nová forma platby za parkovací oprávnění a spolu s tím skončilo také vydávání papírových parkovacích karet. Tyto změny s sebou navíc přinesly ještě jednu novinku, a to rozšíření parkovacích lokalit, jejichž počet vzrostl z původních 10 na celkem 44 oblastí.

 

Pozornost této změně by měla věnovat především ta část veřejnosti, která je zvyklá platit za krátkodobé stání formou přednastavených SMS s původním kódem oblasti, který již pro danou lokalitu není platný. „Řidič tak zaplatí parkovné nejen za špatnou oblast, lišit se může také cena parkovného, případně poplatek prostřednictvím SMS nepůjde zaplatit vůbec. K obdobným komplikacím může docházet také u mobilních aplikací, které nevyužívají GPS souřadnic, a tudíž nemají tyto změny v nastavení zaneseny. V rámci spuštění prodeje elektronických oprávnění byly navíc do systému kontroly nově zapojeny také parkovací automaty. Motoristé, kteří platí za parkování prostřednictvím parkovacích automatů, by si proto během tohoto „zkušebního provozu“ měli pro případnou pozdější kontrolu schraňovat parkovací lístky, a i nadále je nechávat za čelním sklem svých automobilů, tak jak je uvedeno v pokynech na jednotlivých parkovacích automatech,“ informuje Martin Frančík z Dopravního podniku města Pardubic zajišťujícího pro město provoz parkovacích automatů a prodeje oprávnění.

 

Aktuální informace pro platby pomocí mobilních aplikací a prostřednictvím SMS jsou uvedeny na bočních stranách všech parkovacích automatů instalovaných na území města. Veškeré možnosti „krátkodobé platby parkovného“ pomocí aplikací, SMS plateb, plateb v parkovacích automatech přes bankovní terminál a v hotovosti, jsou přitom plně funkční.

 

Další informace o krátkodobém parkování jsou k dispozici na webu Dopravního podniku města Pardubic. (iko) Foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí