Pozor na správný kód

Město Pardubice - 11. 05. 2022
Pozor na správný kód

PARDUBICE - Od začátku května v krajském městě funguje nová forma platby za parkovací oprávnění a spolu s tím skončilo také vydávání papírových parkovacích karet. Tyto změny s sebou navíc přinesly ještě jednu novinku, a to rozšíření parkovacích lokalit, jejichž počet vzrostl z původních 10 na celkem 44 oblastí.

 

Pozornost této změně by měla věnovat především ta část veřejnosti, která je zvyklá platit za krátkodobé stání formou přednastavených SMS s původním kódem oblasti, který již pro danou lokalitu není platný. „Řidič tak zaplatí parkovné nejen za špatnou oblast, lišit se může také cena parkovného, případně poplatek prostřednictvím SMS nepůjde zaplatit vůbec. K obdobným komplikacím může docházet také u mobilních aplikací, které nevyužívají GPS souřadnic, a tudíž nemají tyto změny v nastavení zaneseny. V rámci spuštění prodeje elektronických oprávnění byly navíc do systému kontroly nově zapojeny také parkovací automaty. Motoristé, kteří platí za parkování prostřednictvím parkovacích automatů, by si proto během tohoto „zkušebního provozu“ měli pro případnou pozdější kontrolu schraňovat parkovací lístky, a i nadále je nechávat za čelním sklem svých automobilů, tak jak je uvedeno v pokynech na jednotlivých parkovacích automatech,“ informuje Martin Frančík z Dopravního podniku města Pardubic zajišťujícího pro město provoz parkovacích automatů a prodeje oprávnění.

 

Aktuální informace pro platby pomocí mobilních aplikací a prostřednictvím SMS jsou uvedeny na bočních stranách všech parkovacích automatů instalovaných na území města. Veškeré možnosti „krátkodobé platby parkovného“ pomocí aplikací, SMS plateb, plateb v parkovacích automatech přes bankovní terminál a v hotovosti, jsou přitom plně funkční.

 

Další informace o krátkodobém parkování jsou k dispozici na webu Dopravního podniku města Pardubic. (iko) Foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Advent s vůní perníku

Advent s vůní perníku

Pardubice budou během adventu nabízet typickou pochutinu už třetím rokem

Vánoční trolejbus

Vánoční trolejbus

Do pardubických ulic opět vyjíždí speciálně nazdobené vozidlo

Divadlo v oranžovém

Divadlo v oranžovém

Připomínka Mezinárodního dne proti násilí na ženách

Mohla by to být krásná škola

Mohla by to být krásná škola

Město zná výsledky architektonické soutěže na novou budovu polabinské ZUŠ

Tip na sobotní odpoledne

Tip na sobotní odpoledne

Speciální prohlídka se zaměří na opevnění a zbrojnici Zámku Pardubice

Deratizace s poplachem

Deratizace s poplachem

Z panelového domu museli hasiči evakuovat 50 osob