U Univerzity nově

Město Pardubice - 02. 06. 2022
U Univerzity nově

PARDUBICE - Po nedávném zahájení stavby terminálu B u nádraží, který bude v krajském městě „přístavem“ pro meziměstské autobusy, začala v úterý také výstavba terminálu u univerzity. Ten zvýší komfort nejen pro uživatele městské hromadné dopravy z největšího pardubického sídliště Polabiny, ale také cestujícím z meziměstských a dálkových spojů, které mají v Hradecké ulici své zastávky. Jeho stavba bude spolufinancovaná z evropských fondů v rámci ITI.

 

„Terminál Univerzita by měl být hotov do osmi měsíců, tedy do února příštího roku. Jeho výstavba zasáhne do organizace hromadné dopravy v těchto místech, konkrétně do dislokace autobusových zastávek. Linkové a dálkové autobusy nebudou po dobu výstavby stát u univerzity, ale v obou směrech v zastávkách MHD Stavařov, tedy o kousek blíže k centru Pardubic,“ popsal změny, které cestující od středy čekají, náměstek primátora Jan Nadrchal.

 

Přestavby se dočkají obě protilehlé zastávky u Univerzity Pardubice, které jsou využívané společně vozy MHD i regionální dopravy. Dosavadní přístřešky nestačily ochraně všech cestujících před nepřízní počasí. Nově bude zastřešen prostor v celé délce autobusových zálivů. Terminál v tomto významném veřejném prostoru musí vyhovovat technicky, kapacitně, ale i esteticky. V zastávkách budou položeny nové chodníky, na straně blíže k sídlišti vznikne cyklostezka, aby se předešlo kolizím cyklistů s chodci. Podchod po Hradeckou ulicí bude osvětlen a celý prostor nového terminálu bude dovybaven lavičkami, koši na odpadky a také stojany na kola.

 

„Terminál Univerzita bude stát téměř 26 milionů korun. Podstatnou část těchto nákladů, více než 70 procent, ale bude činit dotace z evropských peněz. Stejně jako terminál B je totiž financován v rámci sdružené územní investice (ITI) hradecko-pardubické aglomerace. Na obě tyto akce budeme čerpat finanční prostředky alokované aglomeraci ještě pro období 2014+“, řekl náměstek Nadrchal. (NaH) Foto: JAN ŠAFÁŘ

Mohlo by vás zajímat:

Vánoční trolejbus

Vánoční trolejbus

Do pardubických ulic opět vyjíždí speciálně nazdobené vozidlo

Divadlo v oranžovém

Divadlo v oranžovém

Připomínka Mezinárodního dne proti násilí na ženách

Mohla by to být krásná škola

Mohla by to být krásná škola

Město zná výsledky architektonické soutěže na novou budovu polabinské ZUŠ

Tip na sobotní odpoledne

Tip na sobotní odpoledne

Speciální prohlídka se zaměří na opevnění a zbrojnici Zámku Pardubice

Deratizace s poplachem

Deratizace s poplachem

Z panelového domu museli hasiči evakuovat 50 osob

Ze Stavařova do Husovky

Ze Stavařova do Husovky

Uprchlíci z Ukrajiny se do poloviny prosince přestěhují