Pět poučných i zábavných dnů

Město Pardubice - 11. 09. 2022
Pět poučných i zábavných dnů

PARDUBICE - Od pondělí 12. do pátku 16.9. se uskuteční v rámci osvětového Týdne pro duševní zdraví několik zajímavých akcí.

 

Jako první bude v pondělí v Klubu 29 vernisáží zahájena výstava Pocity nadějné východočeské autorky Kristýny Všetulové (potrvá do 13. října).

 

 

V úterý si lze vybrat z besedy Moje jméno není diagnóza (Klub 29), workshopu Kognitivní funkce a duševní zdraví (Knihovní centrum U Vokolků) a ze dnů otevřených dveří VIDA centra a Domova pro seniory U Kostelíčka.

 

 

Café Robinson v Polabinách připravilo na středu tradiční odpoledne Výměňák. GAMPA uspořádá audioprocházku městem Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje. Laxus – Ambulantní centrum představí ukázky metody EEG, která umožnuje ovládat mozkové vlny.

 

 

Lákavá bude jistě čtvrteční jemná jóga pro duševní chorobu s lektorkou Vlaďkou Polákovou v Centru Kosatec. Škola Svítání zve na hravé mezigenerační duševní propojení světa dětí a seniorů.

 

Týden v pátek zakončí v Divadle 29 seminář a workshop zaměřený na pohyb pro zdravější a plnohodnotnější život lidí s duševním onemocněním. V Tyršových sadech se bude konat společné setkání Duše v pohybu.

 

Přitažlivé akce Týdne pro duševní zdraví se do poloviny října uskuteční i v dalších osmi městech našeho kraje. Podrobné informace i kompletní program 27. ročníku uvádějí weby www.tdz.cz a www.pdz.cz nebo facebookový profil Tydny.pro.dusevni.zdravi. (mk) Ilustrační foto: okraslovacikomin.cz

Mohlo by vás zajímat:

Tři trolejbusy v sobě

Tři trolejbusy v sobě

Dopravu ve městě komplikovala dopravní nehoda v Trnové

K městu zkrátka patří

K městu zkrátka patří

Kapli sv. Anny k dvoustovce popřáli potomci stavitele, Zibi i Kotyk

Poznáte muže na fotografii?

Poznáte muže na fotografii?

Policisté pátrají po muži, jenž by mohl pomoci s objasněním poškození předvolebních stojanů

Semafor a 15 km/h

Semafor a 15 km/h

Provoz na mostu kpt. Bartoše bude od pondělí 26.10. výrazně omezen

A teď již jako všichni ostatní

A teď již jako všichni ostatní

Dopravní podnik ruší bezplatnou přepravu pro občany Ukrajiny

Prospěšná inovace

Prospěšná inovace

Zastávkové přístřešky, které jsou bezpečné i pro ptactvo