Přívětivý magistrát

Město Pardubice - 11. 09. 2022
Přívětivý magistrát

PARDUBICE - Zdejší magistrát obstál v každoročním hodnocení přívětivosti radnic vůči klientům. V letošním roce obsadil v soutěži Ministerstva vnitra ČR Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností v rámci Pardubického kraje první místo.

 

To, že město Pardubice, respektive jeho magistrát získal toto ocenění opakovaně, svědčí o tom, že způsob práce a především komunikace s klienty úřadu a především uspokojování jejich potřeb, je správně nastaveno,“ okomentoval skvělé umístění pardubického magistrátu primátor Martin Charvát.

 

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů měst a městských úřadů (úřadů městských částí Prahy) ve zvyšování přívětivosti úřadu vůči veřejnosti. Letošního sedmého ročníku soutěže se zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností včetně několika městských částí Prahy, což je 55 procent z celkového počtu možných soutěžících. Přihlášené radnice odpovídaly na osm desítek dotazů týkajících se dostupnosti služeb, transparentnosti, komunikace, online nástrojů které město využívá, participace veřejnosti nebo udržitelnosti. V celorepublikovém hodnocení se umístil nejvýše Kolín před Libercem a Znojmem, v Pardubickém kraji jsou na předních příčkách za Pardubicemi Chrudim a Ústí nad Orlicí.

 

Jsem přesvědčen, že v našem případě se na vítězství podílí online komunikace úřadu s občany, nejde přitom jenom o rezervace na přepážky, ale magistrát s občany komunikuje prostřednictvím sociálních sítí nebo mobilní aplikace,“ doplňuje primátor Charvát.

 

Do brožury příkladů dobré praxe, kterou na základě této soutěže MV vydalo, se mezi 23 počinů hodných následování dostaly i dva pardubické - projekt zřízení ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením a vznik Pardubického podnikatelského inkubátoru zaměřujícího se zejména na projekty/startupy s inovativním potenciálem. (NaH) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Tři trolejbusy v sobě

Tři trolejbusy v sobě

Dopravu ve městě komplikovala dopravní nehoda v Trnové

K městu zkrátka patří

K městu zkrátka patří

Kapli sv. Anny k dvoustovce popřáli potomci stavitele, Zibi i Kotyk

Poznáte muže na fotografii?

Poznáte muže na fotografii?

Policisté pátrají po muži, jenž by mohl pomoci s objasněním poškození předvolebních stojanů

Semafor a 15 km/h

Semafor a 15 km/h

Provoz na mostu kpt. Bartoše bude od pondělí 26.10. výrazně omezen

A teď již jako všichni ostatní

A teď již jako všichni ostatní

Dopravní podnik ruší bezplatnou přepravu pro občany Ukrajiny

Prospěšná inovace

Prospěšná inovace

Zastávkové přístřešky, které jsou bezpečné i pro ptactvo