Tragédie neškodného týmu

Fotbal - 26. 08. 2023
Tragédie neškodného týmu

PARDUBICE Utkání 6. kola Fortuna:Ligy začalo v sobotu odpoledne v CFIG Areně za slunečného dusného počasí mírnou převahou hostujícího celku z Uherského Hradiště, hráči FK Pardubice se dostali ke slovu až o něco později. Ve 13. minutě zlikvidoval brankář hostí Heča šanci Matouška, vzápětí se blýskl nůžkami Šimek, v 15. nevyužil hezkou příležitost Darmovzal. Tlak domácích pokračoval, avšak opět bez efektu. A Slovácko trestalo – po rychlé jednoduché akci za něj skóroval ve 21. Kalabiška. Hru Moraváků ovládl za stavu 0:1 klid umocněný zkušeností, Pardubičtí působili křečovitě a hlavně neškodně. O vzruch se postaral až v nastavení první půle Černý, jeho bravurní samostatný pokus však pouze orazítkoval břevno.

 

Po přestávce kupodivu nastoupili domácí ve stejné sestavě, trenér Kováč byl buď s výkonem svých svěřenců spokojen, nebo nemá kam sáhnout, znělo v ochozech. Za sedm minut přitom Pardubičtí nebyli schopni vystřelit na bránu Slovácka. Až Šimek s Patrákem učinili alespoň pokus v 52. minutě. O tři minuty opustili pole Černý se Šimkem (tomu se dnes povedly jen ty nůžky), domácí snahu vyrovnat ale znovu eliminovala střelecká neschopnost a kazily ji i početné chyby obrany. Pochvalme alespoň pardubického golmana Budinského, jenž v 66. minutě vyškrábl z čáry skoro jasný druhý úspěch Slovácka. A naopak pozdvihněme obočí nad šíleným množstvím žlutých karet, které zvláště v poslední fázi utkání vyfasovali zoufalí domácí hráči.

 

Uherskohradišťské mužstvo vedené Martinem Svědíkem si po zásluze odváží z Pardubic, kde je doma tragicky neškodný tým, všechny tři body. K smíchu to zatím není, k vážnému zamyšlení však ano. Zvlášť když se začíná dařit i Zlínu...

 

FK Pardubice – 1. FC Slovácko 0:1 (0:1). Přihlíželo 3014 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku nůžky pardubického Samuela Šimka, jeden z domácích pokusů mezi 15. a 20. minutou prvního poločasu)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

 

Mohlo by vás zajímat:

V pátek na Spartu

V pátek na Spartu

FK Pardubice uspořádal tiskovou konferenci k začátku sezony

Bezgólová plichta v lijáku

Bezgólová plichta v lijáku

Fotbalisté Pardubic nevyhráli ani pátý přípravný zápas

Prohra v přípravě v Bavorsku

Prohra v přípravě v Bavorsku

V utkání s Fürthem se úspěšně trefil Václav Jindra

Opět remíza, tentokrát s Duklou

Opět remíza, tentokrát s Duklou

V Lázních Bohdaneč se v přípravě trefil David Huf, hosté vyrovnali z penalty

První přípravy pod Jiřím Saňákem

První přípravy pod Jiřím Saňákem

Remíza se Slavií dobrá, horší už to bylo v Komárově

Duel na Letné otevře sezonu již v pátek

Duel na Letné otevře sezonu již v pátek

Stanoveny termíny utkání pro prvních pět kol Fortuna:ligy