Wonkův most s cyklopruhy?

Město Pardubice - 02. 02. 2024
Wonkův most s cyklopruhy?

PARDUBICE - Avizovaná oprava Wonkova mostu začne za pár týdnů přípravnými pracemi, které však neomezí provoz. Rekonstrukce dopravní tepny skončí na podzim roku 2025. Po novém povrchu by mohli v ochranném pruhu jezdit i cyklisté. Pardubický kraj v současné době s magistrátem hledá možnosti, jak vše zařídit a zajistit bezpečnost všem účastníkům provozu.

 

Wonkův most je ve vlastnictví Pardubického kraje a má v současné době celkem pět jízdních pruhů - dva v každém směru a jeden odbočovací. Při plánování bezpečného místa pro cyklisty je nutné brát v potaz celkovou šířku mostovky a to, že po konstrukci jezdí trolejbusy, které potřebují více místa pro manévrování. I tak to ale vypadá, že by projektanti mohli pro novinku na mostě najít místo.

 

„Na konci ledna jsme se s kolegy ze Správy a údržby silnic sešli se zástupci pardubických občanů a projektanty, abychom probrali několik možných návrhů. Shodli jsme se na základních věcech. Nebudeme rušit odbočovací pruh, který bude mít po vybudování nového parkovacího domu poblíž svou roli. Stejně tak po dohodě s Dopravním podnikem Pardubice trváme na tom, že pravé jízdní pruhy v obou směrech budou širší než tři metry, aby tam mohly komfortně jezdit trolejbusy. Bohužel to vypadá, že nepůjde výrazně rozšířit chodník, takže necháváme prověřit možnost, aby pruhy byly podél něj, a budeme řešit jejich šířku. Chceme příznivcům cyklodopravy ve městě vyjít vstříc, ale ne na úkor bezpečnosti, proto vše ještě důkladně probereme s policií,“ popisuje záměr Pardubického kraje náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš. První návrhy na úpravu budoucího provozu na Wonkově mostě budou k dispozici již na konci února.

 

Úzká spolupráce s magistrátem

 

Pardubický kraj od počátku plánování rekonstrukce Wonkova mostu vše úzce koordinuje s magistrátem, aby dopravní omezení byla co nejmenší a veřejnost o nich měla v předstihu informace. „Vážíme si spolupráce s Pardubickým krajem, že se snaží najít koncepční řešení pro zvýšení bezpečnosti na mostu Pavla Wonky, jenž mu patří, a v souladu s naším plánem městské mobility. Všem nám jde o stejnou věc a musíme najít řešení, které bude vyhovovat řidičům, cyklistům a chodcům. Oceňuji, že se jednalo o konstruktivní debatu a hledaly se kompromisy a možnosti. U mostu máme umístěn sčítač, denně kolem něj projede zhruba 3000 cyklistů, pomyslný rekord drží 29. červen 2016 s 4552 cyklisty. Tři pětiny cyklistů využívají tuto spojnici mezi oběma břehy Labe i v zimě. Tato čísla ukazují, proč dáváme zvýšení bezpečnosti pro cyklisty vysokou prioritu,“ dodává náměstek primátora Pardubic pro dopravu Jan Hrabal s tím, že v pracovní dny projede přes most Pavla Wonky až 30 tisíc vozidel.

 

Rekonstrukce Wonkova mostu se blíží

 

Stavaři začnou s přípravnými pracemi na rekonstrukci Wonkova mostu na přelomu února a března. Dopravní omezení v podobě provozu jedním pruhem v obou směrech nastane od června do podzimu 2025. Konstrukce zůstane po dobu rekonstrukce průchozí i pro pěší.

 

Most je klíčovou dopravní stavbou v Pardubicích a projede přes něj více než 20 tisíc aut denně. K jeho opravě dojde kvůli tomu, že je potřeba vyměnit lana volného předpětí mostu, která jsou významně napadena korozí. „Nejde ale pouze o rekonstrukci. Připravíme most pro jednodušší údržbu dalším generacím. Lana volného předpětí jsou v současné době uložená ve speciální pěně. V rámci opravy budou nahrazena novými s dvouplášťovou ochranou proti korozi. Zároveň vznikne na koncích mostu takový tunel, díky kterému se k nim v budoucnu lépe dostaneme, a případně další údržbové práce budou moci proběhnout již bez výrazného omezení provozu. Je to tedy také investice do budoucna," vysvětluje náměstek Michal Kortyš.

 

Stavba měří více než 172 metrů a její hmotnost dosahuje přibližně 9000 tun. Šířka mostu je necelých 25 metrů, z toho 18 metrů slouží pro vozovku a zbývající šířka potom pro pěší a cyklisty. Lan volného předpětí je v každém komorovém nosníku 12, celkem tedy 36. Jejich funkce spočívá především v zajištění tvaru mostní konstrukce ve vazbě na únosnost mostu při zatížení automobily.

 

Pardubický kraj v březnu plánuje podrobněji veřejnosti představit celou rekonstrukci na speciálním projednání. (ToK)  Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Město podpořilo investici do ambulance paliativní medicíny v Dražkovicích

Flotila se rozrůstá

Flotila se rozrůstá

Pardubický dopravní podnik nakoupil další parciální trolejbusy

Výměna po čtvrtstoletí

Výměna po čtvrtstoletí

Město investovalo do modernizace chladícího systému v pardubické aréně

Nadané a zvídavé mládí

Nadané a zvídavé mládí

Dětský a Studentský parlament za sebou mají další nabitý ročník

Cestující pod dohledem

Cestující pod dohledem

Pardubický dopravní podnik vybavil kamerami všechna svá vozidla

Změny na linkách MHD

Změny na linkách MHD

O prázdninách pozor na patnáctce a sedmnáctce