Jeďte na kole, dostanete najíst

Město Pardubice - 29. 04. 2024
Jeďte na kole, dostanete najíst

PARDUBICE - V úterý 30. dubna se můžou cyklisté těšit na speciální snídani. Radnice chystá znovuobnovení populární akce Snídaně pro cyklistu, při které kolaři dostanou jablka, perníky a ochranné prvky na kolo.

 

Jsem moc rád, že se tato akce do města vrací. Poslední snídaně proběhla v rámci týdne pro klima v roce 2021, což už nějaká doba je. Opět tedy budeme v úterý ráno rozdávat cyklistům snídani jako poděkování za to, že pro svou cestu do práce zvolili kolo a zlepšují náročnou dopravní situaci ve městě,” komentoval akci primátor Jan Nadrchal.

 

Snídani budou cyklistům rozdávat zaměstnanci pardubického magistrátu, včetně členů vedení a některých starostů městských obvodů. „Oproti minulým ročníkům jsme posílili stanoviště a nově nebudeme jen v širším centru města, ale například i v Pardubičkách nebo ve Svítkově. Kompletní seznam stanovišť Pardubáci naleznou na webu města a na facebookové události. Opět jsme vybírali cyklisty frekventovaná místa,“ přiblížila lokace náměstkyně zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová.

 

S nápadem na pořádání akce přišel před 10 lety Vojtěch Jirsa, nynější zastupitel a bývalý městský koordinátor pro cyklodopravu. „Inspiroval jsem se v Dánsku, kde probíhala podobná akce. Těší mě, že se k ní po delší pauze opět vracíme a věřím, že tím můžeme spoluobčany motivovat k cestě na kole,” popsal zdroj inspirace Jirsa.

 

Na dobrovolníky, kteří budou rozpoznatelní podle speciálních triček a čepic, budou moci cyklisté narazit v úterý 30. dubna od 7:15.

 

Akce se koná den před vypuknutím celorepublikové výzvy Do práce na kole, do které se letos poprvé zapojí i pardubický magistrát a ve které město Pardubice soutěží o titul cykloměsto roku, který v loňském roce připadl sousednímu Hradci Králové. Díky této výzvě se ve městě uskuteční řada akcí na podporu cyklistiky, kromě již zmíněné Snídaně pro cyklistu to bude například o týden později – v úterý 7. května – i symbolická zahajovací cyklojízda pod taktovkou spolku Automat.

 

Současně město pracuje na podpoře sdílené mobility. „Vedení města podporuje sdílenou mobilitu. Dopravní podnik města Pardubic proto v naší spolupráci připravuje koncept vlastního řešení v úzkém navázání na městskou hromadnou dopravu tak, aby tento projekt byl pro občany a návštěvníky ještě atraktivnější,“ uzavřel náměstek zodpovědný za dopravu Jan Hrabal. (kvl) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Město podpořilo investici do ambulance paliativní medicíny v Dražkovicích

Flotila se rozrůstá

Flotila se rozrůstá

Pardubický dopravní podnik nakoupil další parciální trolejbusy

Výměna po čtvrtstoletí

Výměna po čtvrtstoletí

Město investovalo do modernizace chladícího systému v pardubické aréně

Nadané a zvídavé mládí

Nadané a zvídavé mládí

Dětský a Studentský parlament za sebou mají další nabitý ročník

Cestující pod dohledem

Cestující pod dohledem

Pardubický dopravní podnik vybavil kamerami všechna svá vozidla

Změny na linkách MHD

Změny na linkách MHD

O prázdninách pozor na patnáctce a sedmnáctce