Loupež v pardubickém hotelu

Město Pardubice - 02. 08. 2021
Loupež v pardubickém hotelu

PARDUBICE - V minulých dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání 29letého muže, který je obviněn z trestného činu loupeže spáchaného ve spolupachatelství. K loupeži mělo dojít 25. června 2021 okolo 22. hodiny na chodbě ve 4. patře jednoho z pardubických hotelů.

 

Po předchozí domluvě dva pachatelé ve věku 29 a 23 let fyzicky napadli 60letého muže, kterého měli uchopit zezadu kolem krku, strhnout ho na zem a loktem udeřit do obličeje. Poté napadenému prohledali kapsy a odcizili mu mobilní telefon a peněženku s finanční hotovostí přesahující částku 10 tisíc korun i s doklady. Poté z hotelu postupně odešli.

 

Operativním šetřením, výslechem poškozeného a za pomoci kamerových záznamů policisté 29letého muže vypátrali a po předchozím souhlasu státního zástupce ho zadrželi. Zadržený se k činu částečně doznal a po provedení nezbytných úkonů putoval do policejní cely.

 

Jak informovala mluvčí krajské policie Andrea Muzikantová, vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh na vzetí obviněného do vazby akceptoval. V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody na 2 roky až 10 let. (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí