První dáma klarinetu

Kultura - 05. 11. 2021
První dáma klarinetu

PARDUBICE - Již v pondělí 8.11. a ve středu 10.11. se představí Komorní filharmonie posluchačům na domácím pódiu společně s jednou z nejžádanějších klarinetistek současnosti Sharon Kam. Pro koncertní program Klarinet světově si tato uznávaná umělkyně připravila hned dvě ukázky, které jsou sice kratší, ovšem technicky velmi náročné.

 

Tou první je Téma s variacemi francouzského novodobého autora Jeana Françaixe. Druhou ukázkou, speciálně nastudovanou pro příležitost koncertu v Pardubicích, bude skladba českého skladatele Ondřeje Kukala Clarinettino op. 11. Obě skladby umožní první dámě klarinetu a absolventce prestižní Juilliard School of Music v New Yorku předvést posluchačům plné šíři možností tohoto nástroje.

 

Sharon Kam, která patří ke špičkám svého oboru více než dvacet let, se v Pardubicích představí poprvé a její hostování u nás je jednou z hlavních událostí sezony. Kromě uvedených klarinetových děl zazní pod vedením francouzského dirigenta Martina Lebela dále také Ravelova Pavana za Mrtvou infantku a Sinfonietta pro orchestr Francise Poulenca. Koncerty Klarinet světově se uskuteční vždy od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby.

 

Vstupenky lze zakoupit online (web filharmonie kfpar.cz), v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích nebo také přímo na místě. Koncerty se uskuteční v souladu s aktuálně platnými podmínkami pro pořádání kulturních akcí. (AŽ) Foto: KF Pardubice

Mohlo by vás zajímat:

Pernštejnka ruší koncert

Pernštejnka ruší koncert

Vystoupení s Malou muzikou Nauše Pepíka odloženo na příští léto

VČD mění program

VČD mění program

Příčinou jsou úraz a onemocnění v souboru

Program festivalu zveřejněn

Program festivalu zveřejněn

Východočeské divadlo zahajuje předprodej vstupenek

Za magií skla

Za magií skla

Oceněnou expozicí S.K.L.E.M. provede v sobotu kurátor

Koncert odložen na 26.11.

Koncert odložen na 26.11.

Abonentní večer Barocco sempre giovane s Matyášem Novákem bude za dva týdny

Swingoví Piráti s Danem Bártou

Swingoví Piráti s Danem Bártou

To jste ještě neviděli a asi už neuvidíte!