Swingoví Piráti s Danem Bártou

Kultura - 06. 11. 2021
Swingoví Piráti s Danem Bártou

PARDUBICE - Po superúspěšné sedmileté sérii koncertů Pirate Swing Band Gala chystá hudební senzace oceňovaná doma i v zahraničí svá netradiční galapředstavení po loňské vynucené pauze také letos a přidává i třetí představení v Ústí nad Orlicí. Dvacetičlenný big band, jediná kapela v Evropě, specializující se na vlastní swingové aranže rocku a popu, nabídne další ojedinělý počin. Aby také ne, když právě oslavuje 10 let své existence.

 

Za doprovodu tohoto jedinečného tělesa totiž tentokrát vystoupí zpěvák s nezaměnitelným hlasem, vynikající technikou a projevem vysoce převyšujícím tuzemský standard populární hudby. Tím není nikdo jiný než Dan Bárta (Illustratosphere, JAR, Sexy Dancers…).

„Uvidíte ho, jak jste ho ještě neviděli a asi už nikdy neuvidíte,“ odhalil frontman východočeských swingových Pirátů Jiří Ševčík unikátní spojení, na které se můžete těšit 9. prosince od 19 hodin v pardubickém Domě hudby, 15. prosince od 19 hodin v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis a 16. prosince od 19:30 hodin v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí.

 

„Půjde o „one night only“ program swingových aranží Danových rockových oblíbenců, napsaných speciálně pro tuto příležitost, ale chybět nebude ani funky,“ řekl Jiří Ševčík. „Zbrusu nový playlist jsme samozřejmě pochystali i my jako kapela,“ dodal.

 

Původně byla tato koncertní lahůdka připravena už na rok 2020, ale kvůli pandemii koronaviru musela být přeložena. „Vstupenky z roku 2020 zůstávají v platnosti. Poslední volné lístky na letošní galakoncerty je pak možné zakoupit v obvyklých předprodejích,“ ujistil frontman Pirate Swing Bandu.

 

Tato formace má na svém kontě 5 CD a DVD, hitparádové úspěchy ve Velké Británii, Francii, Holandsku, Rakousku, Argentině, Rusku, Austrálii, Irsku a Japonsku, osm vyprodaných turné, mezinárodní ocenění trofejí Platinové desky, status nejpopulárnější swingové kapely u nás a spolupráci s prakticky kompletní českou špičkou (K. Gott, J. Suchý, L. Machálková, J. Laufer, J. Zelenková, T. Graves, O. Ruml, I. Pazderková, P. Vondráček, F. Slováček, E. Kočičková, M. Ruppert, O. Brousek, B. Josef, I. Mládek, J. Molavcová, L. Sobota a další).

 

„Představte si Franka Sinatru zpívat Nirvanu,“ prohlásil o tomto hudebním tělese kytarista legendárních Queen Brian May. Právě s touto světoznámou ikonou měli čeští „Piráti“ to potěšení spolupracovat hned třikrát, naposledy předloni. Tehdy se dokonce stali jedinou kapelou v historii pop-music krom Queen, na jejímž CD oficiálně zpívá Freddie Mercury a na kytaru hraje Brian May. A to vše pro charitu proti AIDS.

 

Ke svému desetiletému výročí, kdy se tento originální ansámbl uvedl ve velkém stylu „pirátským“ koncertem na střeše Východočeského divadla a dostal se až na americkou CNN, připravil i další laskominy. Čtenáři i kritiky vysoce hodnocenou knihu Jiřího Ševčíka „Skoro všechno nej“ s bohatou fotopřílohou, nové CD s dosud nepublikovanými písněmi bandu či audiodramatizaci Ševčíkovy knihy v podání české hlasové jedničky, Bohdana Tůmy. „Především se ale už nemůžeme dočkat, až se s našimi příznivci v prosinci konečně zase uvidíme. Bude to mazec,“ slíbil frontman swingových Pirátů. (td)

 

Předprodej vstupenek na  https://www.ticketportal.cz/event/PIRATE-SWING-Band-Gala-2020-2021

Mohlo by vás zajímat:

Pernštejnka ruší koncert

Pernštejnka ruší koncert

Vystoupení s Malou muzikou Nauše Pepíka odloženo na příští léto

VČD mění program

VČD mění program

Příčinou jsou úraz a onemocnění v souboru

Program festivalu zveřejněn

Program festivalu zveřejněn

Východočeské divadlo zahajuje předprodej vstupenek

Za magií skla

Za magií skla

Oceněnou expozicí S.K.L.E.M. provede v sobotu kurátor

Koncert odložen na 26.11.

Koncert odložen na 26.11.

Abonentní večer Barocco sempre giovane s Matyášem Novákem bude za dva týdny

První dáma klarinetu

První dáma klarinetu

Komorní filharmonii se podařilo získat na dva večery prvotřídní sólistku