Vánoční koncert JK Bandu

Kultura - 15. 12. 2021
Vánoční koncert JK Bandu

PARDUBICE – Oblíbený místní big band srdečně zve na svůj tradiční předvánoční swingový koncert, který se koná po vynucené téměř dvouleté přestávce a je dodatečně věnován výročí 30 let od vzniku JK Bandu a 30 let od jeho prvního veřejného vystoupení v prosinci 1990.

 

Z důvodu pandemie koronaviru a protiepidemických opatření se nemohl koncert uskutečnit ve dříve naplánovaných termínech. Orchestr nyní chce svým příznivcům vše vynahradit. Jako hosté vystoupí v neděli 19. prosince od 19 hodin v KD Hronovická bývalí členové, zpěváci a interpreti, kteří s JK Bandem v uplynulých třech desetiletích spolupracovali. Budou to zpěvačka Petra Sirůčková, oblíbený pardubický zpěvák Josef Sochor a zpěváci Richard Köhler a Michal Hulín. Dále jako host vystoupí houslista Zdeněk Häckl a dirigent Martin Profous. Samozřejmě budou zpívat i kmenové zpěvačky JK Bandu Zuzana Grohová a Milena Dobrovolná.

 

Výběr repertoáru byl tentokrát zcela na jednotlivých hostech a každý z nich přijde zazpívat a JK Bandu tak symbolicky popřát ke kulatému výročí několika písněmi, které mají rádi a udělají určitě radost i všem posluchačům. JK Band si připravil i několik orchestrálních novinek, zavzpomíná na českou jazzovou zpěvačku Vlastu Průchovou a legendu swingové a populární hudby kapelníka Karla Vlacha. JK Band řídí Pavel Kopecký, slovem provází Renata Klečková. Více o JK Bandu na www.jkbandpardubice.cz. (zr) Foto: JK Band

Mohlo by vás zajímat:

Tři velká B

Tři velká B

Houslista Bohuslav Matoušek tentokrát zahraje na violu

Kuličkiáda smíchu

Kuličkiáda smíchu

GRAND Festival smíchu předznamená v neděli tradiční akce

GAMPA zve na Proluky

GAMPA zve na Proluky

Rodinná středa, seniorský pátek a tvůrčí neděle

Zpívající básník

Zpívající básník

Koncert Jana Buriana se koná v pátek 7. ledna v Divadle 29

Když ženy nesměly pít kávu

Když ženy nesměly pít kávu

Jarní cyklus abonentních koncertů Barocco sempre giovane zahájí již 6. ledna na zámku

Audience u královny zabodovala

Audience u královny zabodovala

Stala se divácky nejúspěšnější inscenací VČD let 2020 a 2021