Hlavní téma: Mozart

Kultura - 21. 12. 2021
Hlavní téma: Mozart

CHRUDIM - Hlavní program Hudebního festivalu Zlatá Pecka 2022 je připraven a zájemci si již nyní mohou na většinu jeho představení zakoupit vstupenky. Důležitou a jistě příjemnou zprávou je, že občané, narození v roce 1957 a dříve, si mohou zakoupit v rámci programu PATRIOT vstupenky s 50% slevou. Stejně tak je připraveno speciální zlevněné vstupné pro děti a studenty. Slevy platí na všechna představení konaná v Chrudimi.

 

Festival tradičně zahájí v neděli 21.8.2022 slavnostní mše v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi, na jejím programu bude Mozartova Spatzenmesse v úpravě pro sólový kvartet, instrumentální soubor, varhany a malý smíšený sbor pod vedením Tomáše Židka. Na tuto akci se vstupné nevybírá.

 

 

V pondělí 22. 8. 2022 od 19 hodin zazní ve Fibichově sále Muzea (nebo v Klášterních zahradách) pod názvem Fenomén Amadeus výběr nejkrásnějších árií a scén z Mozartových oper: Kouzelná flétna, Don Giovanni a Figarova svatba za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod vedením dirigenta s mezinárodním renomé Jiřího Rožně. Mozartovy árie přednesou Olga Jelínková, Jiří Hájek, Jan Šťáva, Dagmar Pecková, David Nykl, Daniel Matoušek, Pavla Mlčáková a Ludmila Pergelová.

 

 

Úterý 23. 8. 2022 bude věnováno projekci filmu s tématem Wolfgang Amadeus Mozart, v jednání je zakoupení práv k projekci filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

 

 

Ve středu 24. 8. 2022 od 19 hodin v Muzeu barokních soch proběhne koncert ve znamení výběru skladeb prověřené kytarové literatury Mozart s kytarou?, které na dílo světoznámého klasika navazují.

 

Ve čtvrtek 25. 8. 2022 od 19.00 hodin se ve Fibichově sále představí nejtalentovanější pěvci do 30 let v úspěšném projektu Pěvissimo, ve stejném sále proběhne i páteční koncert (26. 8. 2022) mimořádně hudebně nadaných dětí Talentissimo.

 

Finále chrudimské části programu festivalu se odehraje v Divadle K. Pippicha, kde se ve hře Amadeus představí soubor Městského divadla Mladá Boleslav. Příběh proslavil oscarový film Miloše Formana z roku 1984. V inscenaci se na jevišti společně exkluzivně potkají tři držitelé Ceny Thálie:

Daniel Bambas, Petr Mikeska a Radim Madeja.

 

 

Festival zavítá i do dalších měst Pardubického kraje. Tři vynikající instrumentalisté sdružení v novém projektu Trio Euterpé vystoupí, společně s nominantem Ceny Thálie tenorem Danielem Matouškem a držitelkou Čestného uznání z mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka sopranistkou Ludmilou Pergelovou, v Holicích v neděli 28. srpna. Mozartovy skladby v úpravě pro klasickou kytaru zazní i v pardubickém Přihrádku. Tradiční závěrečné představení festivalu, divadelní hra Studia Ypsilon Carmen y Carmen si jistě najde v pondělí 29. srpna své diváky v Kulturním centru v České Třebové. Pro Českou Třebovou je také připraven koncert z cyklu Pěvissimo, jeho pravděpodobný termín je středa 24. srpna.

 

 

Vstupenky na uvedené akce je možné zakoupit prostřednictvím adresy www.zpfestival.cz,v prodejních místech systému TICKETMASTER nebo na pobočce Cestovní kanceláře Štěpánka v Břetislavově ulici v Chrudimi. (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Zlatá Pecka ve znamení Mozarta

Zlatá Pecka ve znamení Mozarta

Hudební festival v Chrudimi začíná již tuto neděli, navštíví i další místa

Hasiči a Vřískot

Hasiči a Vřískot

Víkend v Pardubickém letním kině Rebel

Do poslední třetiny

Do poslední třetiny

17. ročníku Pardubického letního kina Rebel se daří

Dechovky ve Strašově v novém

Dechovky ve Strašově v novém

Kulturní areál se změnil k nepoznání

Addamsova rodina 2

Addamsova rodina 2

Po dvou letech se nejstrašidelnější rodinka na světě vrací na plátno Pardubického letního kina Rebel

Diváci byli spokojeni

Diváci byli spokojeni

Divadelní festival Pernštejnlove zažil navzdory deštivému závěru rekordní návštěvnost