Takový program jste neviděli!

Kultura - 20. 03. 2022
Takový program jste neviděli!

PARDUBICE - Pirate Swing Band, hudební senzace oceňovaná doma i v zahraničí, chystá po superúspěšné osmileté sérii koncertů Pirate Swing Band Gala svá netradiční galapředstavení také letos. Dvacetičlenný big band, jediná kapela v Evropě, specializující se na vlastní swingové aranže rocku a popu, nabídne další ojedinělý počin.

 

Unikátní spojení na třech koncertech

 

Swingoví Piráti, kteří jsou známí svou nevypočitatelností a humorem, si připravili skutečně nečekané partnerství. Na závěr roku se na tři speciální večery spojí s fenoménem – vokálním seskupením 4TET.

Jeho umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev se snoubí s pověstnou profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů, překvapivě originální pojetí aranžmá Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a „taneční“ výkony všech aktérů na jevišti… To vše rozhodně nenechá nikoho chladným, stejně jako nenapodobitelná atmosféra tradičně vyprodaných show Pirate Swing Bandu.

 

Exkluzivní program, který se nebude opakovat

 

Půjde o exkluzivní program, který jste ještě neviděli a který se už nebude opakovat. Prozradím, že v našem novém pořadu budou spoluúčinkovat i dětské sbory Vrabčáci a Laděníčko, počet účinkujících se tak přiblíží šedesátce a dočkáte se i dalších překvapení,“ s úsměvem podotkl frontman východočeských swingových Pirátů Jiří Ševčík.

Těšit se můžete těšit letos poprvé 6. prosince 2022 od 19 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou a poté na tradičních místech – 12. prosince 2022 od 19 hodin v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis a 19. prosince 2022 od 19 hodin v pardubickém Domě hudby.

 

Vstupenky koupíte v obvyklých předprodejích

 

Vstupenky na náš tradiční, letos o to exkluzivnější mejdan, je možné zakoupit v síti Ticketportal a všech Informačních centrech, na jablonecký koncert pak v pokladně divadla a na webu evstupenka.cz,“ ujistil frontman Pirate Swing Bandu.

Tato formace má na svém kontě 5 CD a DVD, hitparádové úspěchy ve Velké Británii, Francii, Holandsku, Rakousku, Argentině, Rusku, Austrálii, Irsku a Japonsku, osm vyprodaných turné, mezinárodní ocenění trofejí Platinové desky, status nejpopulárnější swingové kapely u nás a spolupráci s prakticky kompletní českou špičkou (K. Gott, J. Suchý, L. Machálková, J. Laufer, J. Zelenková, T. Graves, O. Ruml, I. Pazderková, P. Vondráček, F. Slováček, E. Kočičková, M. Ruppert, O. Brousek, B. Josef, D. Bárta, I. Mládek, J. Molavcová, L. Sobota a další).

 

Jako když Frank Sinatra zpívá Nirvanu

 

Představte si Franka Sinatru zpívat Nirvanu,“ prohlásil o tomto hudebním tělese kytarista legendárních Queen Brian May. Právě s touto světoznámou ikonou měli čeští „Piráti“ to potěšení spolupracovat hned třikrát. Naposledy v roce 2018, kdy se dokonce stali jedinou kapelou v historii krom Queen, na jejíž novém CD oficiálně zpívá Freddie Mercury a na kytaru hraje Brian May, a to vše pro charitu proti AIDS. (td) Foto: ARCHIV

Mohlo by vás zajímat:

S fenomenálním Indi Stivínem

S fenomenálním Indi Stivínem

Na čtvrtečním koncertě Barocco sempre giovane vystoupí jako sólisté také Vít Chudý a Jiří Kabát

V divadle bude živo

V divadle bude živo

Pardubická scéna připravila v příštích dnech řadu akcí

Koncert na univerzitě

Koncert na univerzitě

Součástí pátečního večera bude premiéra skladby Martina Kudrny Zrození hmoty

Mimořádné akce ve VČD

Mimořádné akce ve VČD

Čtení z Édouarda Louise, Večer Karla Kryla a další projekty

První koncert v Pardubicích

První koncert v Pardubicích

Novoměstská filharmonie se spojila s projektem Paměť národa a připomene výročí boje za svobodu

Dlouhodobá zápůjčka

Dlouhodobá zápůjčka

Grafiky Iva Křena nově ve stálé expozici S.K.L.E.M.