Koncerty na vodě

Kultura - 13. 08. 2021
Koncerty na vodě

PARDUBICE - Náplavka u Gočárových mlýnů v srpnu ožije. Pod názvem Pardubice na vodě se pořadatelé rozhodli odehrát několik koncertů přímo na Chrudimce.

 

Ve spolupráci s Jacht klub - Marina Pardubice, jehož členové mají několik lodí ukotvených na Chrudimce pod Gočárovými mlýny, a provozovateli občerstvovacího komplexu u vody v ulici Labská vznikne unikátní projekt, při kterém se tři koncerty odehrají přímo na palubě lodi.

 

„Oživení náplavky a zapojení našich lodí do projektu vítáme,“ řekl Miroslav Patras, předseda spolku Jacht club – Marina Pardubice, který pečuje nejen o lodě, ale například i o část zarostlých břehů Chrudimky.

 

„Koncerty na vodě jsou dobrým nápadem, jak oživit řeky v Pardubicích, a osobně mám radost z toho, že se propaguje i projekt Pardubického kraje, a to rekonstrukce Gočárových mlýnů na galerii,“ prohlásil Roman Línek, náměstek hejtmana Pardubického kraje.

 

„Kulturní park oživuje zajímavá místa v Pardubicích, a to je dobře. V době prázdnin tak mají Pardubáci i turisté příležitost objevovat tajemná zákoutí Pardubice ve spojení s kvalitním kulturním programem,“ vysvětlil Jan Mazuch, náměstek primátora Pardubic.

 

Hudbu mohou diváci poslouchat z restaurace ze břehu, z lodí nebo posedět před Gočárovými mlýny.

 

Na vodě se odehrají tři koncerty: V úterý 17. srpna vystoupí absolventi pardubické konzervatoře s názvem DUO VIOLONCELLO a zahrají známé světové písně v netradičním pojetí na dvě violoncella.  Účinkují: Štěpán Křováček a Diana Bartáková.

 

Středa 18. srpna bude patřit formaci TRIO LYRIQUE. Uskupení houslistky, varhanice a zpěvačky z pražské HAMU zahraje a zazpívá melodie klasické hudby. Účinkují: Martina Bártová (housle), Marie Minářová (klavír), Hana Krejčová (zpěv).

 

Čtvrtek 19. srpna bude patřit šansonu. NATÁLIE A MARTIN PAUROVI představí šanson a folk. Zpívají česky, anglicky, ale i francouzsky.

 

Koncerty začínají vždy 19 hodin a vstup je zdarma. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná. (zr) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

V pátek na Přihrádku

V pátek na Přihrádku

Hudební oddělení Krajské knihovny slaví 30. výročí

Tři večery s Pavlem Šporclem

Tři večery s Pavlem Šporclem

Pardubické filharmoniky čeká náročný a pestrý týden

LAIK hledá nové členy

LAIK hledá nové členy

Konkurz do mladého divadelního studia se uskuteční v úterý 14. září

S premiérou nové skladby

S premiérou nové skladby

Koncert Dua Vespral rozezní ve středu pernštejnskou kapli Tří králů

Lákavá nabídka

Lákavá nabídka

Východočeské divadlo v nové sezóně uvede čtyři nové a čtyři odložené premiéry

Jako břitva

Jako břitva

Novou sezónu v historické budově VČD odstartuje předpremiéra hry o Boženě Němcové