Již příští čtvrtek

Kultura - 24. 08. 2021
Již příští čtvrtek

PARDUBICE - Barocco sempre giovane zahájí podzimní abonentní sezónu již 2. září 2021 v 19 hodin v Hudebním sále radnice hudbou autorů 19. a 20. století. Zazní Symfonie č. 6 Es dur pro smyčcový orchestr Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Moravské dvojzpěvy op. 32 a 38 Antonína Dvořáka pro housle, violu a smyčcové nástroje v úpravě Jiřího Kabáta a Metamorfózy Richarda Strausse. Sólisty koncertu budou dirigent a houslista Jan Talich a violista Jiří Kabát.

 

Série abonentních koncertů Barocco sempre giovane bude pokračovat 7. října v 19 hodin opět v Hudebním sále radnice. Mladí sympatičtí sólisté, kteří spolupracují s BSG pravidelně - koncertní mistr skupiny violoncell České filharmonie Ivan Vokáč a houslistka Markéta Vokáčová, též členka ČF, - budou účinkovat spolu s Barocco sempre giovane ve skladbách Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Camille Saint-Saënse a Ástora Piazzolly.

 

11. listopadu v 19 hodin zazní Hudebním sále radnice hudba Wolfganga Amadea Mozarta a Johanna Sebastiana Bacha. Sólistou v klavírních koncertech J. S. Bacha bude vynikající mladý klavírista Matyáš Novák, vítěz mnoha klavírních soutěží  v České republice i v zahraničí. Jako sólista a komorní hráč se již představil v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Itálii, Norsku, Thajsku a USA. V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě velmi úspěšná koncertní turné v Číně.

 

9. prosince 2021 v 19 hodin se uskuteční v Hudebním sále radnice tradiční Vánoční koncert komorního souboru Barocco sempre giovane s trumpetisty Michalem Chmelařem a Jiřím Pohnánem. Na tomto koncertu zazní vánoční hudba barokních mistrů Pavla Josefa Vejvanovského, Giuseppe Torelliho, Francesca Manfrediniho, Jeremiah Clarke, Pietra Antonia Locatelliho, na závěr pak výběr vánočních písní a koled.

 

26. prosince 2021 v 17 hodin se uskuteční Tradiční Svatoštěpánský koncert v Sukově síni domu hudby v Pardubicích. Spolu s komorním souborem Barocco sempre giovane budou účinkovat ve skladbách Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Arcangela Corelliho, Antonia Vivaldiho, Jana Křtitele Vaňhala a Wolfganga Amadea Mozarta varhaníci Pavel Svoboda a Adam Suk, Kristýna Kůstková – soprán, dětské sbory Iuventus Cantans a Cantando – sbormistr Zdeněk Kudrnka a členové Komorní filharmonie Pardubice Michal Chmelař – trubka a Vojtěch Podroužek – hoboj.

Předplatné lze zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky a v síti Ticketportal. Více informací na www.barocco.cz . (zr) Foto: LADA KOLESÁROVÁ

Mohlo by vás zajímat:

V pátek na Přihrádku

V pátek na Přihrádku

Hudební oddělení Krajské knihovny slaví 30. výročí

Tři večery s Pavlem Šporclem

Tři večery s Pavlem Šporclem

Pardubické filharmoniky čeká náročný a pestrý týden

LAIK hledá nové členy

LAIK hledá nové členy

Konkurz do mladého divadelního studia se uskuteční v úterý 14. září

S premiérou nové skladby

S premiérou nové skladby

Koncert Dua Vespral rozezní ve středu pernštejnskou kapli Tří králů

Lákavá nabídka

Lákavá nabídka

Východočeské divadlo v nové sezóně uvede čtyři nové a čtyři odložené premiéry

Jako břitva

Jako břitva

Novou sezónu v historické budově VČD odstartuje předpremiéra hry o Boženě Němcové