Do konce roku

Město Pardubice - 01. 11. 2023
Do konce roku

PARDUBICE - Od listopadu začne radnice měnit všechny dosud vydané průkazy pro využívání přepravní služby pro seniory a handicapované SENIOR TAXI. Stávající držitelé průkazek, ale i noví zájemci o využívání tohoto zvýhodněného druhu přepravy, si mohou nové průkazky vyzvedávat každý pracovní den od 8 do 11 hodin a v pondělí a ve středu navíc i odpoledne v době od 12 do 17 hodin, a to na odboru sociálních věcí v ulici U Divadla 828 (nově vchod z ul. Jindřišská). I tentokrát je třeba, aby si žadatelé s sebou vzali občanský průkaz, případně průkaz ZTP, ZTP/P. Pokud není klient schopen dostavit se osobně, může využít plnou moc zveřejněnou na webu města.

 

Vydávat se budou trvalé plastové karty o velikosti občanského průkazu, které se již v budoucnu nebudou měnit a zůstanou tak jeho držiteli po celou dobu využívání služby. Průkazky bude třeba vyměnit do konce roku 2023, po této době nebude možné přepravu na staré průkazky uskutečnit. Informace o výměně bude zaslána i na mobilní telefony držitelů průkazek. Po zániku nároku na využívání této služby je nutné průkazku odevzdat zpět na odbor sociálních věcí.

 

Formuláře a více informací naleznete na www.pardubice.eu/seniortaxi. Kontaktní osobou je Michaela Kocourková z odboru sociálních věcí nebo můžete volat na infolinku 605 204 702. Registrovaní senioři budou o této změně informováni také formou SMS.

 

Pardubické Senior taxi má od srpna nové telefonní číslo

 

Od srpna 2023 je možné objednat si službu Senior taxi statutárního města Pardubice na novém telefonním čísle 603 200 500. Všichni uživatelé Senior taxi, kteří jsou v databázi klientů a mají vydanou kartu, byli vyrozuměni formou SMS zprávy. Vše ostatní, tedy cena 25 Kč za jednu jízdu, doprovod zdarma, 4 jízdy do měsíce včetně lokalit, zůstává nezměněno.

Pokud se setkáte s nabídkou jiné taxi služby s jinou cenou, než je 25 korun, nebo dokonce s klamavou reklamou (radnice zde činí patřičné kroky), nejedná se o službu Senior taxi podporovanou městem. Upozorňujeme, že na původním telefonním čísle může fungovat komerční služba, která není provozovaná a dotovaná městem Pardubice a funguje za jiných přepravních i finančních podmínek. (iko) Ilustrační foto: taxirt.cz

Mohlo by vás zajímat:

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Město a jeho společnosti se chtějí připojit coby poškození

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Změny ve složení městských společností a zadávacím řádu veřejných zakázek

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Kromě Martina Charváta, Jozefa Koprivňanského a Heleny Dvořáčkové byli obvinění propuštěni za zadržení

Piráti podali podnět na ÚOHS

Piráti podali podnět na ÚOHS

Mají pochybnosti o regulérnosti veřejné zakázky na pátém městském obvodě

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

Rozsah policií rozkryté kriminální činnosti v Pardubicích nemá obdoby

Organizovaný zločin na magistrátu?

Organizovaný zločin na magistrátu?

Policisté od rána zasahují na pardubickém magistrátu