Odbočit už nepůjde, musíte na kruhák

Město Pardubice - 03. 11. 2023
Odbočit už nepůjde, musíte na kruhák

PARDUBICE - Odbor dopravy magistrátu města představil důležitý krok směřující ke zlepšení plynulosti dopravy na páteřní křižovatce v ulici Hradecká – Sukova třída. Z důvodu opakovaného a významného vzdouvání dopravy na této klíčové křižovatce bylo rozhodnuto o umístění pevné překážky v levém odbočovacím pruhu směrem do OC Palác Pardubice. Toto opatření má za cíl zvýšit bezpečnost a efektivitu dopravy pro všechny účastníky.

 

„V minulosti jsme byli svědky situací, kdy vlivem vzdutí dopravy docházelo k úplnému ochromení provozu na křižovatce ulic Hradecká a Sukova třída. Toto nežádoucí zpoždění mělo výrazný dopad na plynulost dopravy v celém okolí. Proto bylo nezbytné zasáhnout a najít efektivní řešení tohoto problému. Návrh tohoto opatření jsem nechal posoudit komisí pro dopravu a ta jej podpořila,“ uvedl náměstek primátora Jan Hrabal, který je zodpovědný za dopravu.

 

Navrhované řešení spočívá v eliminaci odbočovacího pruhu v levém směru při výjezdu z křižovatky ulice Hradecká směrem k ulici Závodu míru. Vozidla, která původně odbočovala vlevo, budou nyní pokračovat rovně na kruhový objezd, kde se otočí a budou mít možnost odbočit do OC Palác Pardubice. Tímto způsobem se očekává, že se výrazně sníží vzdouvání dopravy na výše uvedené křižovatce, což zlepší plynulost a bezpečnost provozu.

 

Realizace tohoto opatření je plánována na 7. listopadu. „Tato opatření jsou součástí našeho trvalého úsilí o zlepšení dopravní infrastruktury a bezpečnosti v našem městě. Věříme, že tyto kroky přispějí k usnadnění každodenního života obyvatel a návštěvníků města,“ uzavřel Hrabal. (kvl)  Mapka: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Město a jeho společnosti se chtějí připojit coby poškození

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Změny ve složení městských společností a zadávacím řádu veřejných zakázek

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Kromě Martina Charváta, Jozefa Koprivňanského a Heleny Dvořáčkové byli obvinění propuštěni za zadržení

Piráti podali podnět na ÚOHS

Piráti podali podnět na ÚOHS

Mají pochybnosti o regulérnosti veřejné zakázky na pátém městském obvodě

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

Rozsah policií rozkryté kriminální činnosti v Pardubicích nemá obdoby

Organizovaný zločin na magistrátu?

Organizovaný zločin na magistrátu?

Policisté od rána zasahují na pardubickém magistrátu