Svatby i registrovaná partnerství

Město Pardubice - 08. 11. 2023
Svatby i registrovaná partnerství

PARDUBICE - Snoubenci, kteří si v roce 2024 chtějí říci své ano, si od prosince mohou zarezervovat termín své svatby. Matrika pardubické radnice přitom přijímá rezervace nejen elektronicky, ale i osobně, a to zejména v případě, že budoucí novomanželé chtějí sňatek uzavřít mimo obřadní síň.

 

Datum svatby si zájemci mohou zamlouvat od středy 6. prosince s tím, že od tohoto dne bude možné na rok 2024 objednat jak svatební obřady, tak také obřady registrovaného partnerství. V tento den přitom nebude možné termíny rezervovat telefonicky, pouze osobně nebo on-line. Pokud navíc snoubenci chtějí uzavřít manželství mimo obřadní síň, nebo jsou snoubenci cizinci, osobní přítomnost je v tomto případě nutná vždy.

 

„Pro první kontakt postačí, aby se jeden ze snoubenců s platným dokladem totožnosti dostavil na oddělení matriky na adresu náměstí Republiky 12, číslo dveří 2116. Zde mu budou poskytnuty příslušné tiskopisy a další informace týkající se svatebního obřadu. Pro svatby a registrovaná partnerství, které budou uzavírány v obřadní síni, je možné využít i on-line rezervaci přes webové stránky magistrátu,“ informuje vedoucí oddělení matriky Magistrátu města Pardubic Lucie Potocká.

 

Pardubice přitom byly jedním z prvních měst v České republice, které umožnilo snoubencům rezervaci termínu svatby on-line. Poprvé si tak lidé mohli v klidu u počítače vybírat termín pro uzavření sňatku na rok 2012. Elektronicky je možné si svatební termín rezervovat prostřednictvím webových stránek Svatby on-line a následně jej přijít na matriku potvrdit osobně, telefonicky si mohou zájemci svatbu objednat na čísle 466 859 701(iko) Ilustrační foto: nejzlato.cz

Mohlo by vás zajímat:

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Město a jeho společnosti se chtějí připojit coby poškození

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Změny ve složení městských společností a zadávacím řádu veřejných zakázek

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Kromě Martina Charváta, Jozefa Koprivňanského a Heleny Dvořáčkové byli obvinění propuštěni za zadržení

Piráti podali podnět na ÚOHS

Piráti podali podnět na ÚOHS

Mají pochybnosti o regulérnosti veřejné zakázky na pátém městském obvodě

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

Rozsah policií rozkryté kriminální činnosti v Pardubicích nemá obdoby

Organizovaný zločin na magistrátu?

Organizovaný zločin na magistrátu?

Policisté od rána zasahují na pardubickém magistrátu