Chtějí jít příkladem

Město Pardubice - 09. 11. 2023
Chtějí jít příkladem

PARDUBICE - Město spustilo pilotní projekt „Výměna světelných trubic“ ve dvou svých zařízeních, ZŠ Studánka a MŠ Benešovo náměstí. Tento projekt přímo vychází z analýzy potenciálu energetických úspor ve vybraných městských objektech a jeho cílem je snížení energetické náročnosti budov v majetku města.

 

Pro tento účel byly vybrány budovy, které jsou připojeny k současnému energetickému dispečinku města Pardubic. Díky tomu je možné rychle vyhodnotit přínosy tohoto energetického řešení.

 

Modernizace osvětlení zahrnuje výměnu starých zářivkových trubic za moderní LED trubice a částečnou rekonstrukci svítidel, které jsou ve špatném technickém stavu. Město Pardubice plánuje, že po vyhodnocení výsledků pilotního projektu bude podniknuta modernizace osvětlení ve všech hodnocených budovách v majetku města. Očekává se, že dotyčné opatření významně sníží spotřebu elektrické energie v rámci celého energetického hospodářství města.

 

„Tento pilotní projekt je důležitým krokem směrem k energetické efektivitě ve městě. Očekáváme, že modernizace osvětlení přinese významné úspory energie a snížení nákladů. Chceme také být dobrým vzorem pro naše občany a ukázat, že můžeme aktivně přispět k ochraně životního prostředí,“ uvedl náměstek primátora René Živný, do jehož gesce spadá právě energetika města.

 

Město bude monitorovat průběh a výsledky projektu a podle potřeby upraví plány pro další modernizace. Tímto krokem se radnice snaží o udržitelnější energetickou budoucnost a snižování zátěže na životní prostředí. (kvl) Foto: MmP (Snímek byl pořízen v ZŠ Studánka) 

Mohlo by vás zajímat:

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Město a jeho společnosti se chtějí připojit coby poškození

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Změny ve složení městských společností a zadávacím řádu veřejných zakázek

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Kromě Martina Charváta, Jozefa Koprivňanského a Heleny Dvořáčkové byli obvinění propuštěni za zadržení

Piráti podali podnět na ÚOHS

Piráti podali podnět na ÚOHS

Mají pochybnosti o regulérnosti veřejné zakázky na pátém městském obvodě

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

Rozsah policií rozkryté kriminální činnosti v Pardubicích nemá obdoby

Organizovaný zločin na magistrátu?

Organizovaný zločin na magistrátu?

Policisté od rána zasahují na pardubickém magistrátu